Kuidas valida õige pardakaamera

Jaga

Pardakaamerad muutuvad iga aastaga aina populaarsemaks ning üha rohkem juhte mõistab pardakaamera salvestise väärtust. Õnnetuse korral pakub pardakaamera väärtuslikku infot, mida saab kasutada kindlustusnõuete esitamiseks ja isegi kohtus tõendina. Seetõttu on pardakaamera asendamatu abimees.

2 minutit lugemist

Kui sinagi kaalud pardakaamera soetamist, on see artikkel just sulle. Räägime lähemalt, kuidas valida just enda vajadustele vastavat pardakaamerat ning mida peab kindlasti meeles pidama.

Pardakaameraid on kolme tüüpi: ettesuunatud, kahesuunalised ja kolmesuunalised kaamerad. Ettepoole suunatud pardakaamerad salvestavad ainult seda, mis toimub auto ees, samas kui kahesuunalised pardakaamerad salvestavad nii auto ees kui ka taga toimuva. Seega oleneb sobiva kaamera valik sellest, kas soovid salvestada vaid ees toimuvat, näiteks sõites, või on sinu jaoks oluline seegi, et kaamera salvestaks ka auto taga toimuvat, näiteks parkides. Kahesuunaline kaamera on kasuks ka siis, kui keegi peaks tagant otsa sõitma ja vaja on tuvastada auto numbrimärki. Kolmesuunaline kaamera salvestab lisaks ka auto salongis toimuva.

Oluline on välja selgitada, kui suurt salvestusruumi vaja on. Kui plaanid ette võtta pikema reisi, on vaja pardakaamerat, mis toetab vähemalt 128 GB salvestusruumiga mälukaarti. Salvestusruumi suurust mõjutab ka pardakaamera pildikvaliteet: mida kõrgema resolutsiooniga on kaamera, seda rohkem ruumi see vajab.

Pardakaamera valimisel tuleb arvesse võtta järgmisi tegureid.

  • Video kvaliteet peaks olema piisavalt hea, et näha sõidukit ja teisi liiklejaid selgelt. Enamik pardakaameraid salvestab videot HD- või Full HD-kvaliteediga, kuid on ka 4K-kvaliteediga kaameraid.
  • Pardakaamera vaatenurk peaks olema piisavalt lai, et jäädvustada nii palju liiklust kui võimalik. Enamik pardakaameraid on varustatud 120–170-kraadise vaatenurgaga.
  • Salvestusvorming peaks olema ühilduv sinu arvuti või sülearvutiga. Enamik pardakaameraid salvestab videot MP4-vormingus.
  • Pardakaamera võib töötada seadmesse sisseehitatud aku pealt, auto akuga ühendatud toite pealt või olles ühendatud 12 V nn sigaretisüütajaga. Kui soovid kasutada pardakaamerat ka siis, kui auto ei ole käivitunud, peaksid valima kas sisseehitatud akuga või auto akuga ühendatud mudeli.
  • Mõned pardakaamerad on varustatud lisafunktsioonidega, nagu GPS-vastuvõtja, liikumisandur või parkimisrežiim.

Millist pardakaamerat soovitavad G4Si eksperdid?

Selleks, et pakkuda vaid parimaid pardakaameraid, mille salvestis on ka päriselt kasuks, oleme G4Si e-poodi välja valinud paar kaamerat. Üheks tippmudeliks on VIOFO A139 Pro. Tegemist on 4K-kvaliteediga pardakaameraga, mis kasutab uut Sony STARVIS 2 tehnoloogiat. See võimaldab veelgi paremat pildiselgust ning täpsust auto numbrimärkide jäädvustamisel.

Öine videopilt, mis on alati olnud kõigi pardakaamerate puhul probleemiks, on selle kaamera puhul väga hästi optimeeritud.

pardakaamera pilt

See kaamera jälgib auto ümber toimuvat 24/7 ehk ka ajal, mil auto on pargitud, jälgib kaamera ümberringi toimuvat. Selleks, et salvestusruum kohe täis ei saaks, salvestab kaamera vaid tuvastatud sündmuse ja sellele eelnenud hetke.

Kaamera toetab mitut keelt ja teavitab sind seadmete muudatustest või mälukaardi vigadest häälega. Seega saad täielikult teele keskenduda ega pea jälgima kaamera ekraanil olevaid teavitusi.

Ühe eripärana on võimalik VIOFO rakenduses saada üksikasjalikke andmeid sõiduki asukoha, kiiruse ja aja kohta.

Kui sinu autos pole veel pardakaamerat, külasta kindlasti G4Si e-poodi.

Jaga
29 august 2023 15:37