Tartu Ülikooli korvpallimeeskond

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on Eesti vanimaid ja edukamaid korvpallimeeskondi, mille ajalugu algab juba alates 1950ndatest.
 

Osana Tartu Ülikooli Akadeemilisest spordiklubist mängib meeste esindusvõistkond Tartu Ülikooli nime all Eesti kõrgeimates klubisarjades – Eesti-Läti meistriliigas ja Eesti meistrivõistlustel. Meeskonna sihiks on mängida heal tasemel korvpalli, anda oma kasvandikele võimalus arenguks ning võimaldada korvpalluritel ühendada tipptasemel treenimine ja õppimine.


Tartu Ülikooli esindusnaiskond on üks parimaid võimalusi, kuidas üheaegselt heal tasemel mängida ja treenida ning ülikoolis õppimida. Korvpallipüramiidi kõikide vanuste võistkonnad võtavad osa G4S Noorteliigast ehk noorte Eesti meistrivõistlustelt.
Viimase paarikümne aasta jooksul on meeskond püsinud Eesti klubikorvpalli tipus. Aastaid on mängitud finaalides ning Eesti meistri tiitel on võidetud seitsmel korral, viimati 2014/2015 hooajal. Balti liigas on kolmel korral jõutud pronksile – 2008/2009, 2013/2014 ja 2016/2017 hooajal. 2015/2016 hooajal jõuti Balti liigas finaali, kus tulises lahingus vannuti alla Šiauliaile – tasuks hõbemedalid.

Parim FIBA sarja esitus jääb 2007/2008 hooaega, kui mängiti Final Four turniiril. 2013/2014 hooajal oli finaalturniirile pääs taas väga lähedal, ent piirduda tuli sarja veerandfinaalidega.

Läbi aegade on Tartu Ülikooli meeskonnas mänginud legendaarsed korvpallurid nagu Ilmar Kullam, Heino Raudsik, Jaak Lipso, Arne Laos, August Sokk, Aleksei Tammiste, aga ka Jaak Aaviksoo, Toomas Tein, Priit Vene ja paljud teised tuntud inimesed.G4S Eestil on uhke tunne olla toetajana osa nende saavutustest ja kasvamisest.