Sinu eest valvel!

Tahtejõu tuur

Tahtejõu tuur on kolm aastat tagasi Priit Salumäe algatatud heategevuslik rattamaraton, mis kolme päeva jooksul läbib mitusada kilomeetrit Eesti maanteid. Rattatuuriga toetatakse erinevaid liikumispuudega inimeste spordi- ja treeningprojekte.

2014. aastal toetati kogutud rahaga Rauno Klauseni käsiratta ostu. 2015. aastal koguti raha Narva ratastoolivehkleja Aleksei Štšeglovi ja teiste Floreti klubi liikmete vehklemisvarustuse soetamiseks. 2016. aasta tuur viis ratturid 615 km ringile Tallinnast Tõstamaale ja läbi Türi tagasi.
Seekordne rattasõit võeti ette Haapsalu Viigi kooli tugi- ja liikumisaparaadi talitlushäiretega õpilaste abistamiseks. Heategevusprojekti käigus kogutud raha eest plaanitakse osta spetsiaalne elektritrenažöör – mitmekülgne taastusraviseade, mis sobib nii üla- kui alakeha treeninguks.Kuna kõik ratturid teavad omast käest, kui tähtis on pöörata maanteesõidul tähelepanu ohutusele, paneb Tahtejõu tuuri meeskond suurt rõhku teekonna turvalisele läbimisele.G4Sil on hea meel omalt poolt selles osas nõu ja jõuga kaasa aidata. 
Juba kolmandat aastat järjest saadab sõitjaid kõigi kolme päeva jooksul G4Si saatemeeskond. Terve teekonna vältel on nende tööks hoolitseda selle eest, et tuuril osalejatel oleks teedel ja tänavatel ohutu liigelda. Nii saavad ratturid nautida sõitmist ning pärast tuuri lõppu jõuavad kõik tervelt ja rõõmsatena tagasi oma pere juurde.