Sinu eest valvel!

Andres Kull

2014. aasta augustis tuli Andres Kull Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel jahilaskmises kaevikrajal viiendat korda Eesti meistriks. Veidi varem, 30. juulil 2013. aastal toimunud Euroopa meistrivõistlusel saavutas ta 14. koha.
Suur eesmärk jõuda 2016 aasta Rio de Janeiro suveolümpiamängudele jäi napilt täitmata. Siiski on 2016. aasta hooaeg olnud eriti edukas. Andres Kull on 2016. aasta Eesti karikavõitja jahilaskmises kaevikrajal ja Euroopa meistrivõistlustel Itaalias saavutas ta karjääri parima, 12. koha. 2017 saavutas ta jahilaskmises Eesti meistri tiitli. 

Järgmiseks suureks sihiks on Andres seadnud 2020. aastal Tokyos toimuvad olümpiamängud.

Andres töötab igapäevaselt G4Sis Põhja piirkonna haldusjuhina. Ta sobib kollektiivi hästi: sportlikkus, sihikindlus ja saavutusvajadus on omadused, mis iseloomustavad nii Andrest kui ettevõtet tervikuna. G4S on Andrese spordialast tegevust ka alati toetanud. Kui siiani väljendus see peamiselt soosivas suhtumises ja väga paindliku töögraafiku võimaldamises, siis nüüdseks on ettevõtte soov aidata sportlasel tema eesmärke saavutada veelgi tõsisem. Koguni nii tõsine, et Andrese eesmärgid on muutunud ka G4Si eesmärkideks.

1984. aastal täitis Andres esimesena noorima sportlasena Nõukogude Liidus meistersportlase normatiivi, pärast seda tulid juba tiitlid nagu mitmekordne NSV Liidu juunioride meister, Eesti meister jahilaskmises ja Eesti parim meeslaskur. Nagu Andres ise ütleb, tuleb selle spordiala puhul vanus pigem kasuks kui kahjuks. Mida rohkem treeningaastaid seljataga, seda kindlam on relva hoidev käsi ja teravam silm. Praegu treenib ta kolm-neli korda nädalas ning käib ohtralt treeninglaagrites, kus koormus veelgi suurem. Suvisel perioodil tegeleb Andres vabal ajal meeleldi jooksmise ja jalgrattasõiduga, talvisel ajal suusatamisega. Lisaks on talle südamelähedased kalastamine ja jahil käimine.

Vaata ka Andres Kulli tutvustavat ametlikku videot:

Kõigil, kes soovivad koos G4Siga Andrese jõupingutustele kaasa aidata, on võimalus hakata tema ametlikuks sponsoriks. Võta meiega ühendust, et teada saada, mis võimalused selleks on.