Sinu eest valvel!

Sularahavedu ja töötlus

Sularahavedu on palju turvalisem ja soodsam, kui ettevõtte töötajate asemel teeb seda Brink's Estonia. Transporditud kupüürid ja mündid saavad loendatud, kontrollitud ja korrektselt arveldusarvele kantud Brink's Estonia rahatöötluskeskuses, mis on üks moodsamaid Euroopas.

Ehkki paljude ettevõtete tegevus on tänapäeval sularahavaba, on hulgaliselt firmasid, mille ärimudel teeb sularaha kasutamise vältimatuks. Sellised on näiteks kaubandusettevõtted, toitlustusasutused, reisijaveoettevõtted ja paljud teised. Sularahaga tegelemine eeldab, et vahepeal tuleb suuremad kogused panka ära viia, teinekord on jälle vaja münte ja kupüüre pangast juurde tellida. Kui sularaha transportimisega tegelevad ettevõtte töötajad, kätkeb see endas suuri turvariske.

Brink's Estonia sularahaveoteenus maandab raha transportimisega kaasnevad riskid. Vedajateks on väljaõppe läbinud relvastatud turvatöötajad, kes kasutavad oma tööks spetsiaalse turvavarustusega autosid. Sularaha paigutatakse ohutult seifi või muukimis- ja ründekindlasse rahaveokohvrisse.

g4s rahavedaja

Lisaks turvalisusele on Brink's Estonia sularahaveoteenuse kasutamine soodsam kui rahatähtede käsitsi pangaautomaati sisestamine või  pangakontorisse viimine. Nii automaadist kui kontorist saadetakse raha edasi Brink'si sularahakeskusesse, seega mõttekam on kupüürid otse sinna läkitada.

Brink'sil on kaks rahatöötluskeskust – Tallinnas ja Tartus –, kus töödeldakse kuus kokku ligi miljard eurot. Sularaha veo ja töötlemisega tegeleb Brink's Estonias ligi 160 inimest ja aastas läbivad rahaveoautod rohkem kui pool miljonit kilomeetrit. Brink's Estonia teenindada on üle 600 sularahaautomaadi, 25 pangakontorit ja enam kui 450 juriidilisest isikust ettevõtjat üle Eesti.

g4s rahavedu

Raha transportimine sisaldab suuri turvariske ning transpordi korraldamise reeglid on kehtestanud valitsus oma määrusega.

Pakume oma klientidele järgmiseid teenuseid:

  • sularaha transportimine
  • kliendi sularaha transportimine panka ja selle arveldusarvele kandmine
  • kupüüride sorteerimine, õigsuse kontroll ja lugemine, st sularaha töötlemine
  • sularaha transportimine kliendile tema arveldusarvelt pangas
  • sularaha hoiustamine
Saada päring: