Sinu eest valvel!

Suvi 2012


Turvaline kool

  • Kuupäev: 06.08.2012
    Autor: Ene Raja

„Oh kooliaeg, oh kooliaeg, millal sina tuled, mul on valmis juba pliiatsid ja suled!“ – selliste sõnadega kirjeldatakse 1. klassi mineja kooli alguse ootust tuntud lastelaulus. Kindlasti on kas teie peres või teie lähedaste peres lapsi, kes lähevad tänavu 1. klassi. Lapse jaoks on koolitee algus suur muutus. Uus olukord on harjumatu nii lapse kui ka täiskasvanu jaoks. Et lapse kooliaeg oleks võimalikult turvaline, jagame teiega lihtsamaid tõdesid, millele tähelepanu pöörata. Samuti ei tee ülekordamine paha koolijütsidele, kel juba mitmes kooliaasta algamas.

turvaline kool

Ohtlikke olukordi võib esineda nii liikluses kui ka koolis. Korda üle liikluses jalakäija või jalgratturina käitumise põhitõed ning jaluta koos lapsega kooli, poodi ja sõprade juurde – nii saad jälgida, kuidas ta liikluses hakkama saab, kontrollida valitud marsruudi ohutust ja näidata lapsele, kust hädaolukorras abi saada. Õpeta last vältima ohtlikke kohti, milleks võivad olla tühjad majad ja tänavad, lagunenud mänguväljakud ning räämas pargid.

Koolis ohtude vältimiseks käi regulaarselt e-kooli keskkonnas ning osale võimalusel kõikidel kooli ja klassi koosolekutel, et oleksid kursis kooli siseeluga. Õpeta last ära tundma kuritegelikku või kahtlustäratavat käitumist ning julgusta teda teavitama täiskasvanuid oma tähelepanekutest. Selgita lapsele meelemürkide ohtusid ning aita tal neid vältida, pakkudes mitmekülgseid tegevusi ja julgustades teda tegelema oma huvialadega, olgu selleks siis sport või kunst. Kuid samas kontrolli hoolikalt huvialaringide või trennide tausta ja usaldusväärsust.

Mure oma lapse turvalisuse pärast on loomulik. Südamerahu annab aga teadmine, et lapsega on kõik korras. Õnneks pakub digiajastu selleks hulgaliselt nutikaid lahendusi. Näiteks saad igal ajahetkel positsioneerida oma lapse mobiiltelefoni, mis määrab tema asukoha maal mõnekilomeetrise ja linnas mõnesajameetrise täpsusega, ning veenduda, et laps jõudis turvaliselt trenni. Viimase kohta küsi täpsemat infot oma mobiiltelefoni operaatorilt.

Põhjalikke soovitusi loe siit.

Samal teemal blogipostitust loe siit

Vaata ka Contra videot.


Soovime turvalist kooliaega!


Ene Raja

klienditeenindusdivisjoni direktor


Kategooriad: Suvi 2012  

Kommentaarid

Lisa kommentaar