Sinu eest valvel!

Euro

G4S Aasta tegija Marek Lass

  • Kuupäev: 13.02.2012
    Autor: Andres Treimann

Marek Lass

Perekeskne rahavedaja, aasta tegija tiitliga pärjatud Marek Lass otsib actioni ja adrenaliini, kuid mitte tööst. Marek Lassi tööväline elu on olnud üks sularahadivisjoni hästi hoitud saladusi. Kõik teavad, milline on Marek tööl, aga kui küsin tema endistelt Tallinna kolleegidelt mehe hobide või huvide kohta siis ei saa ma tegelikult midagi teada. 12 aastat koos töötamist ja ei midagi erilist! Mis seal ikka, võtsin Mareki tema vabal päeval ette ja kuulasin üle. Juba 15 minutiga sain sellise infohulga, et kõige kirjeldamiseks võiks välja anda erilehe.Kuna leppisime kohe kokku, et tööst ei räägi, siis oli minu huvi eranditult töövälisele elule suunatud.

Kaksikud peres

Mareki peres on kasvamas kaksikud, kes juba käivad neljandat eluaastat. Seepärast ongi lõviosa Mareki tähelepanust suunatud kodule ja laste kantseldamisele. Sodiaagimärkide huvilistele olgu mainitud, et kalade tähtkujust Marek peab hakkama saama kodus kolme skorpioniga. Eks eksperdid teavad, on see hea või halb…

Kaksikute kasvatamine annab topeltkoormuse, kuid aega on ja ka enda jaoks vaja. Mareki perel on selleks lähedaste tugi. Samas majas elab ka Mareki naisevend, kel samuti väike laps peres, lisaks on lähedal vanavanemad.

Mareki sõnul püüavad nad vabadel hetkedel kõik uuemad filmid kinos ära vaadata. Viimane oli Sherlock Holmesist. Minu küsimusele filmižanri eelistuse osas oli vastus kiire ja kindel:,, Action ja adrenaliin!`` Action? Adrenaliin? Kas tal sellest siis rahavedajana veel küllalt pole? Aga Mareki sõnul on rahavedaja töö pigem tähelepanu koondamine ja adrenaliini otsivad vast selles töös tema noored kolleegid.

Jõudumööda püüavad noored Lassid käia ka teatris ning ka suuremad kontserdid on vaadatud. Elu kontserdiksnimetab Marek mullusuvist Roxette’I esinemist. Mehe silmad lähevad põlema, kui sellest elamusest räägib. Kes ise Marekiga suhelnud, teab pilti, kui Marek millestki vaimustunult räägib.

Adrenaliini ja actioni otsib mees ka ratta- ja skuutrisõidust ning ATV-ga kihutamisest. Neist väikestest salaharrastustest vähemalt enamus tema töökaaslasi ei tea. Samas ei jäta ta mainimata, et talle ei meeldi näiteks rahaveoautoga kihutada või sissesõitu mittelubava märgi alt läbi sõita. No äärmisel juhul siis, kui märgil on lisatahvel, et sissesõit valdaja loal ja lootuses, et ehk rahaveoautol ikka on valdaja luba.

Peretraditsioonidest märgib Marek pidulike sündmuste tähistamist. Tavaks on saanud sünnipäevade ning pulma-aastapäeva tähistamine külaskäiguga kuhugi spaasse. Vesi ja ujumine on Marekit paelunud juba varasemast ajast. Ka praegu püüab ta võimalusel ikka Aura Keskusest läbi hüpata, et „mingi kümme korda basseinipikkust mõõta“. Selline lohakas ujumine, nagu ta ise ütleb.

Sõbralik Tartu

Küsin Marekilt ka viisaastakuplaanide kohta. Selgus, et on täitsa olemas ja tõsine plaan. Nimelt plaanitakse perega laste 5-aastaseks saamisel korraldada ühine kalakäik. Täiesti päevakohane ja usutav plaan, arvestades, et Marek töötab koos Tartu rahaveomeestega, kellest mitmed on kirglikud kalamehed. Vähemalt kalapüügiteooria õppejõud on varnast võtta.

Lõpetuseks tunnen huvi ka Mareki elukohavahetuse otsuse kohta. Kas eelmise aasta kevadel Tallinnast Tartusse kolinud mees on rahul? Mareki jutust kumab siirast rahulolu selle otsuse üle ja hea on kuulda, et Tartu on Mareki sõnul elukeskkonnana tunduvalt sõbralikum ja rahulikum kui Tallinn.

Mees nagu orkester

Marek alustas sularahakeskuses aastal 1998 rahatöötluse vahetuse vanemana ning hetkel täidab ta sularahadivisjoni lõuna piirkonnas rahavedaja ametit. Marek on mees kui orkester, iseloomustavad kolleegid. Europrojekti läbiviimisel komplekteeris Marek müntide laialiveo plaanide järgi mündikoormaid. Nagu ikka, oli palju ettenägematuid olukordi, mis tuli kiiresti ja operatiivselt lahendada. Marek leidis ka raskematele probleemidele lahenduse minutitega. Mareki ja tema meeskonna sõrmede vahelt käisid läbi kõik eurovahetuse mündid ehk siis 180 tonni raha.

Kategooriad: Euro   Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar