Pressiteade 31.12.2021

Jõulupühad möödusid alkoholi kuritarvitades. Mis saab aastavahetusest?

Enamikule tähendab vana-aastaõhtu pere ja lähedastega tähistamist, kuid paraku on igal aastal neid, kes pidustustega liiale lähevad ja enda elu ohtu seavad. Neid näiteid leiame paraku ka möödunud nädalal peetud jõulupühadest.

Võõrad huligaanid korteriühistusTallinna kesklinna korteriühistu haldaja pidi jõulude ajal kutsuma appi patrullekipaažid, sest hoones viibisid võõrad isikud, kes ühistu garaažis pidu pidasid. Patrullide saabudes olid mehed (kes hoones ei ela) endiselt parklas, kus tarbisid alkoholi, urineerisid ja käitusid maja elanikega agressiivselt. G4Si patrullid kutsusid kohale politsei ja andsid purjakil mehed neile üle. 

„Kahjuks tuleb selliseid juhtumeid ette ka pühade ajal ja lausa keset päeva,” sõnas G4S-i teenindus- ja juhtimiskeskuse direktor Reiko Tääker. Õnneks sai olukord kiiresti lahendatud ja elanikud jõulurahu nautida. „Selliste juhtumite puhul, kutsume üles kõiki olema tähelepanelikud ja teavitama turvatöötajaid, kui midagi kahtlast märkate,“ lisas Tääker.

Täisealised ostavad lastele viinaAlkoholiga oli probleeme ka Võrus. Kaupluse turvatöötaja märkas, kuidas täisealine meesterahvas ostis pudeli viina ja andis selle poest väljudes alaealisele noormehele. Turvatöötaja pidas mõlemad isikud kinni ja andis nad taaskord üle politseile. 

 

Kui täisealine inimene ulatab poe juures alkoholi alaealisele, tuleb kindlasti sekkuda ning juhtida tähelepanu, et selline teguviis on vale. “Kui on näha, et sekkumisest võib tekkida konflikt, tuleb teavitada hädaabinumbrit 112,” märkis Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn. 

 

Samale numbrile tuleb teada anda ka alkoholijoobes alaealiste seltskonnast. Alkoholi liigtarbimine on suur probleem, millest peavad vanemad enda lastega rääkima. Pärn ütles, et lapsele tuleb selgitada, millised ohud alkoholi joomisega kaasnevad ning müüjatel lasub vastutus alaealistele alkoholi mitte müüa. Järelevalve peab toimima ka iseteeninduskassades.

 

Liigjoove võib lõppeda surmaga

Kui näed tänaval tugevalt taaruvat või magavat inimest, tuleb samuti teavitada 112. 

“Olgu põhjuseks joove või terviserike, aga praeguste külmade ilmadega võib tänaval magamine lõppeda alajahtumise ning halvemal juhul surmaga. Selliseid kurbi näiteid on paraku igal talvel,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Maxim Tuul G4S Eesti kommunikatsioonijuht