Pressiteade 14.12.2018

G4S grupp kaalub sularahateenuste üksusest eraldi ettevõtet luua

Ülemaailmse turvaettevõtte G4S kontserni juhatus teatas, et kaalub võimalust sularahateenuste äri eraldamiseks ja luua sellest eraldi ettevõtte. Otsus täpsemate plaanide osas tehakse 2019. aasta jooksul.

2013. aastast on G4S keskendunud kahele ärisegmendile: turvalahendused ja sularahateenused. Grupi juhatus usub, et sularahateenuste viimisel eraldi ettevõttesse oleks selge potentsiaal tugevdada mõlema äri fookust ja tulemust ning luua aktsionäridele suuremat väärtust.

Eesmärk on luua kaks fokusseeritult tegutsevat iseseisvat ettevõtet, et veelgi tugevdada juhtpositsiooni maailma turvaturul ning pakkuda parimat teenust.

Uuenduslike ning valdkonna juhtivate toodete ja teenustega on G4S maailmas üks olulisemaid sularahateenuste arengu eestvedajaid. „Ka Eestis panustab G4S sularahateenuste tehnoloogilisele uuendamisele, mille tulemusena on klientidel võimalik sularahaga seotud toiminguid kiiremini, kuluefektiivsemalt ja turvalisemalt korraldada,“ ütles G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu.

Hetkel kaalutakse erinevaid võimalusi sularahateenuste äri eraldamiseks G4S grupist. Lõplik otsus tehakse 2019. aasta jooksul. Järgmine vastavasisuline teade tehakse märtsis, mil esitletakse grupi 2018. aasta majandustulemusi.

G4S on noteeritud Londoni ja Kopenhaageni börsil. 560 000 töötajaga ettevõte tegutseb pea 90 riigis üle maailma. Sularahateenuseid pakutakse 45 riigis.

G4Si 2018. aasta majandustulemused tehakse teatavaks 2019. aasta 12. märtsil.

Reimo Raja G4S Eesti kommunikatsioonijuht