Pressiteade 21.12.2015

G4S patrull tabas Tartus järjekordse roolijoodiku

Öösel vastu esmaspäeva peatasid G4S turvatöötajad Tartus järjekordse roolijoodiku. Vaid kaks päeva tagasi tabasid nad autoroolist joobes naise.

Kell 00.44 olid turvatöötajad Tartus ühel väljakutsel. Seal juhiti turvatöötajate tähelepanu ka kahele baaris istuvale purjus mehele, kes olid kohapeale tulnud oma autoga ja mõlemad tarbisid alkoholi. Ainuüksi Lõuna-Eestis on G4S turvatöötajad see aasta tabanud 10-15 roolijoodikut.

Turvatöötajad teavitasid politseid ja jäid kohapeale ootama. Mehed tulidki ühel hetkel baarist välja ja istusid autosse. Kui auto sõitma hakkas, pidas G4S patrull koostöös politseiga masina kinni ja politsei viis mehed kainenema. 

„Suur tänu tähelepanelikule inimesele, kes purjus meestest turvatöötajaid teavitas ja aitäh ka politseile, kes on alati kiirelt reageerinud kui oleme neid teavitanud järjekordsest roolijoodikust,“ ütles G4S Lõuna piirkonna valveosakonna juhataja Madis Tammaru. 

„Ainuüksi Lõuna-Eestis on G4S turvatöötajad see aasta tabanud 10-15 roolijoodikut. Palume kõigil oma kaasliiklejate suhtes tähelepanelikud olla. Kui märkate autorooli istumas alkoholijoobes inimest, siis kindlasti sekkuge. Teavitage politseid, samuti võite patrullekipaažide turvatöötajate abi paluda,“ lisas Tammaru.

Vaid kaks päeva tagasi, laupäeva hommikul kell üheksa jäi G4S turvatöötajale ühes Tartu Annelinna kiirtoidukohas silma naisterahvas, kes samuti alkoholijoobes autorooli istus. „Märkasin ühte naisterahvast, kes tarbis kiirtoidu kohas alkoholi ja peale seda istus toidukoha ees olevasse autosse juhi koha peale. Seejärel käivitas auto, pani tuled põlema ja oli sõiduks valmis,“ kirjeldas turvatöötaja. Turvamees helistas kohe politseisse, kes reageeris kiirelt – enne politsei saabumist ei jõudnud auto parklast sõitma hakata. 

Kui turvatöötaja koos politseinikega auto juurde jõudis oli juhi käes näha alkoholipudelit. Politsei palus alkoholijoobes naisel autost välja tulla ja viis ta politseiautosse.

Sarnane juhtum leidis aset ka 28. novembril. Kella poole ühe paiku päeval märkas turvafirma patrull Narva maantee bensiinijaamast lahkumas kahtlase sõidustiiliga punast Audit, mis kaldus ühest sõidureast teise. Turvatöötajad otsustasid autole järgi sõita ja kutsusid samal ajal politsei.

Sõiduk õnnestus peatada Kaunase puiesteel. Kohale saabunud politsei tuvastas, et Audit roolinud juht oli alkoholijoobes.

Reimo Raja G4S Eesti kommunikatsioonijuht