Pressiteade 21.12.2013

G4Si turvatöötaja päästis Otepääl tiiki kukkunud noormehe uppumissurmast

Ööl vastu laupäeva päästis G4Si patrullekipaaž Otepääl Piiri tänaval tiiki kukkunud ning uppumisohtu sattunud noormehe.

21. detsembri öösel veidi peale kella 3 helistas G4Si Otepää patrullekipaažile linnas elav tuttav ning rääkis, et kuulis enda Piiri tänaval asuva kodu lähistel appikarjeid. Eakas helistaja palus, et patrull tuleks Piiri tänavalt läbi ning kontrolliks olukorda. Patrullekipaaži turvatöötaja, kellel parajasti ei olnud ühtegi väljakutset, suundus kohe Piiri tänavale ning peale mõningat otsimist jõudis osaliselt kinnikasvanud tiigi juurde, kus soisest kaldast umbes 3-4 meetri kaugusel hulpis kaelani vees appi hüüdev noormees.  Paanikas noormees karjus, et ei saa kuidagi üles ning vajab abi.

Varem päästjana töötanud turvatöötaja teavitas juhtunust koheselt Otepää päästekomandot ning asus otsima lahendust nooruki veest välja tõmbamiseks. Ainsa käepärase päästevahendina sai ta kasutada mitmekordseks kokkupandud G4Si piirdelinti, mille abil õnnestus noormees veest kaldale tõmmata. Sündmuskohale kutsutud kiirabi võttis šokis ning alajahtumise tundemärkidega noormehe kaasa ning toimetas ta haiglasse. Päästeameti töötajad kontrollisid täiendavalt üle tiigi ümbrust noormehe võimaliku kaaslase leidmiseks, kuid õnneks kedagi ei leitud.

G4S teeb tihedat koostööd 10 kohaliku omavalitsusega, osutades turva- ja patrullteenuseid, ennetamaks võimalikke korrarikkumisi. Käesoleva aasta üheksa kuu jooksul andsid G4Si turvatöötajad seoses erinevate korrarikkumistega turvafirma valvatavatel objektidel politseile üle 2395 isikut, neist seoses vargustega kaubandusettevõtetest 1297 korrarikkujat ning 1098 isikut seoses erinevate avaliku korra rikkumistega valvatavatel objektidel.

Julia Garanža Kommunikatsioonijuht