Pressiteade 16.03.2022

Sissemurdmised äripindadel: purustatud uksed ja aknad

Möödunud nädala oli mitmeid juhtumeid, kui vargad üritasid sisse pääseda büroohoonetesse. Lisaks eksisid lapsed keelatud territooriumile.

Jõhvis sissetungihäirele reageerinud patrullekipaaž avastas kohale jõudes, et pandimaja uksel on välimine klaas katki ja klaasikillud vedelevad maas. Kahtlaseid isikuid patrull objekti läheduses ei märganud. Esmasel vaatlusel sissemurdmist lõpule ei viidud ja varaline kahju piirdus ukseklaasi vahetamisega.

Tallinna kesklinna büroohoones sissetungi häirele reageerinud G4Si patrullekipaaž teatas, et büroohoone peaukse juures on soklikorruse akna klaas katki löödud ja aken avatud. Hoones käidi eeldatavalt ka sees, sest akna raamide vahel vedeles müts. Kedagi ruumides ega hoone kõrval liikumas ei olnud. Patrull kutsus kohale politsei, kes hakkas asja uurima.

“Sissemurdmiste arv püsib kõrge ja seega soovitame mitte hoida hinnalisi asju akendest nähtaval kohal ja kindlasti mõelda läbi oma turvalahendused,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Turvalahendused aitavad ka mitte pahatahtlikke isikute suhtes, näiteks Jõgeval andis G4Si videovalve häiresignaali hoonete kompleksist. Videovalve operaator märkas territooriumil liikumas kahte last, kellest üks ronis portaalkraanasse. Kohe reageerinud patrullekipaaž pidas objektil kinni 2 tütarlast vanuses 13-14 aastat. Tüdrukud ütlesid, et tulid territooriumile jalutama.

Maxim Tuul G4S Eesti kommunikatsioonijuht