Pressiteade 09.04.2015

G4Si turvalahendus pälvis Eesti Turvaettevõtete Liidu tunnustuse

9. aprillil toimunud Turvakonverentsil tunnistas Eesti Turvaettevõtete Liit (ETEL) G4S Eesti turvalahenduse Transiidikeskuse AS-ile 2014. aasta parimaks.

NB! Kui video ei avane, kasuta linki: http://youtu.be/fZ6tGTGoWIY

ETELi konkursi eesmärgiks on tunnustada neid ettevõtteid ja organisatsioone, kes on oluliselt panustanud oma vara ja inimeste turvalisuse tõstmisse. Tänavu esitas G4S Eesti Turvaettevõtete Liidu konkursile Transiidikeskus ASile loodud turvalahenduse, mille raames said täiustatud senised turvameetmed ning viidud uuele tasemele ka videovalve funktsionaalsus, mis võimaldab sujuvaid integratsioone teiste Transiidikeskuse töökorralduslike süsteemidega.

Transiidikeskuse ASi juhatuse esimees Erik Laidvee ütles, et turvalahenduselt oodati terviklikku lähenemist turvalisuse tagamisele. “Transiidikeskus opereerib Muuga sadamas ligi 80-hektarilisel territooriumil ning kaupade väärtus, mille eest vastutame, ulatub miljarditesse eurodesse. Ootused turvalahendusele on kõrged. See peab tagama kaupade säilivuse ning andma ülevaate personali ja autode liikumise kohta Transiidikeskuse territooriumil,” ütles Laidvee. Ta märkis, et samuti on oluline, et Transiidikeskuse kliendid saavad iga hetk oma silmaga videovalve abil veenduda, et nende kaupadega on kõik korras. “Tõhus turvalahendus tagab Transiidikeskusele konkurentsieelise,” lisas Erik Laidvee.

AS G4S Eesti turvatehnikadivisjoni direktori Priit Orassoni sõnul on Transiidikeskuse turvalahenduse võtmesõnaks terviklikkus. “Milestone videovalveplatvormile ehitatud lahendus võimaldab lõputuid integratsioone – see on võimeline kasvama koos kliendi vajadustega,” selgitas Priit Orasson.

Transiidikeskuse turvalahendus kätkeb endas ligi 120 kaameraga analüütilist videovalvesüsteemi, mis toimib tervikuna koos keskuse tehnilise ja mehitatud valvega. Integreeritud valve- ja läbipääsusüsteemi abil juhitakse üle 20 läbipääsupunkti. Sõidukite sujuvaks liikluseks ja konteinerite liikluse haldamiseks on kasutusel spetsiaalne automaatne numbrituvastussüsteem, mis on samuti osa turvalahendusest. Raudteel asuv tuvastusportaal registreerib automaatselt siseneva raudteeliikluse ning konteinerite andmeid.

Transiidikeskuse AS-i objektil tagab turvalisust 16 G4Si turvatöötajat.

Julia Garanža Kommunikatsioonijuht