Pressiteade 24.07.2014

G4Si töömalevlased tegid üle 1700 tunni ühiskondlikult kasulikku tööd

Kuuenädalase töömaleva jooksul tegid G4Si „Julged hoolida?“ töömalevlased Diakooniahaiglas, Toidupangas, Uuskasutuskeskuses, Eesti Loomakaitseseltsi pop-up poes ja G4S Rannavalves rohkem kui 1700 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd.

Pildil: Malevlased Erki ja Daniel abistamas Tallinna Diakooniahaigla köögitoimkonnas.

Juunis ja juulis toimunud töömaleva raames said 40 koolinoort kõrvuti vabatahtlikega panna end proovile sotsiaalse suunitlusega töödel ning teenida taskuraha. Töömaleva noored vanuses 13 kuni 14 eluaastat  abistasid G4S Rannavalvet ning lõid kaasa Toidupanga tegemistes. Tallinna menukamates, Pirita ja Stroomi randades hoolitsesid malevlased rannikuala puhtuse ja ohutuse eest, jagasid lastele käepaelasid, jälgisid vee- ja õhutemperatuure ning osalesid jalgsi patrullides. Toidupangas aitasid noored komplekteerida puudust kannatavate perede toidupakke. G4Si töömalevlaste abiga pandi kokku 900 pere toidupakid. Vanemad lapsed, vanuses 15 kuni 18 eluaastat osalesid Uuskasutuskeskuse töös, aitasid Eesti Loomakaitse Seltsi heategevuslikus poes ning olid abiks Tallinna Diakooniahaigla pesumajas ja köögitoimkonnas. Töömalevlaste tööpäevad kestsid traditsiooniliselt 4 tundi, ühe tunni töötasu on 2,13 eurot. Malev toimus kahes kolm nädalat kestnud vahetuses.

Paljude laste jaoks oli G4Si töömalev esimene töökoht, nii nagu ka võimalus tutvuda vabatahtlike töödega lähemalt. AS G4S Eesti personalidivisjoni direktor Irene Metsis tõi välja, et koolinoored on väga huvitatud tegema suvel tööd, kuid paraku häid tööpakkumisi kooliealistele napib. „Lisaks taskuraha teenimise võimalusele pidasid meie malevlased eriti oluliseks võimalust tutvuda erinevate töövaldkondadega, et paari aasta pärast oleks elukutse valik hõlpsam. See on väga mõistlik lähenemine noortelt ja tööandjad peaksid seda igati toetama töövarjupäevade, malevate korraldamise ning miks mitte ka muude võimaluste kaudu,“ kommenteeris Irene Metsis. „Tänastest töömalevlastest võivad sirguda homsed tublid töötajad, G4Sil on selliseid häid näiteid mitmeid,“ lisas ta.

G4S Eesti korraldab noorte suviseid töömalevaid alates 2002. aastast, tänavu said koolinoored esmakordselt proovida kätt lisaks rannavalvurite abistamisele ka sotsiaalse suunitlusega töödes. Tänavuse töömaleva koostööpartneriteks olid G4S Rannavalve, Eesti Toidupank, Uuskasutuskeskus, Eesti Loomakaitse Selts ning Tallinna Diakooniahaigla.

Julia Garanža Kommunikatsioonijuht