Pressiteade 25.07.2013

G4S: turvalist Viljandi Folki!

Tänasest pühapäevani toimuv XXI Viljandi pärimusmuusika festival tõotab tulla traditsiooniliselt rahvarohke ning festivali turvapartner G4S soovitab meeleoluka ning turvalise elamuse kindlustamiseks käituda peoplatsil väärikalt ning järgida turvameeskonna soovitusi.

Neljapäevast pühapäevani toimuv XXI Viljandi pärimusmuusika festival tõotab tulla traditsiooniliselt rahvarohke ning festivali turvapartner G4S soovitab meeleoluka ning turvalise elamuse kindlustamiseks käituda peoplatsil väärikalt ning järgida turvameeskonna soovitusi. Viimasel kahel aastal on folgi ala selgelt eraldatud ning külastajad saavad festivali territooriumile läbi pääslate, publiku turvalisuse tagamiseks teeb festivalil tööd üle 100 G4Si turvatöötaja.  

Tutvu turvasoovitustega muusikasõpradele

- Hoia festivali pilet päeva kontsertide lõpuni – nii saad olla kindel, et vajadusel pääsed kontserdialale tagasi. 

- Festivalile ei lubata isikuid, kes on silmanähtavate joobetunnustega või käituvad teiste muusikasõprade suhtes häirivalt.

- Autoga Viljandisse tulijatele tuletame meelde, et kuigi linnas kehtib tavapärane liiklusskeem, võib folgipäevadel liikluskoormus tavapärasest suurem olla ning parkimiskohtade leidmine on keerukam. Soovitame parkida autod kaubanduskeskuste parklatesse.

- Ära jäta autosse nähtavale ühtegi väärtuslikku asja, mis võiks vargale ahvatlust pakkuda, nii saate kindlad olla, et leiate oma sõiduki endises korras. Peo lõppedes ning enne autoga teele asumist veenduge, et saate endale seda lubada.

- Jäta liigne kraam koju: festivali mugavaks nautimiseks piisab sularahast, isikut tõendavast dokumendist, telefonist ning vajadusel ka vihmakeebist. Hoia oma asjadel silm peal. Levinumad kohad, kust asjad rahvahulgas kaduma lähevad, on seljakotid, tagataskud ja lauapealsed.

- Lastega tulijatel soovitame panna lapse taskusse kaart lapsevanemate kontaktidega või kirjutada vanemate telefoninumbrid lapsele veekindla markeriga käele. Spetsiaalseid nimekleepse saab võtta festivali väravate juures asuvatest piletimüügitelkidest. Suures segaduses võib laps isegi päheõpitud telefoninumbrid ära unustada - kleeps telefoninumbriga hõlbustab lapse eksimise korral tema vanemate leidmist. Vanemate juurest eksinud lapsed viivad turvatöötajad Pärimusmuusika aita, kus lapsed saavad oma vanemaid oodata.

- Soovitame oma lemmikloom koju jätta. Juhul kui siiski soovite oma lemmiku kaasa võtta, kannate ise tema eest vastutust.

- Külastajate turvalisuse huvides on lossivaremetel ronimine keelatud!

Julia Garanža Kommunikatsioonijuht