Pressiteade 19.07.2012

G4S: nädalavahetus Tartus tuleb melu- ja rahvarohke

Nädalavahetusel Tartus toimuvate Hansapäevadele ja Tartu Mill Triatlonile on oodata kümneid tuhandeid külalisi. Alati rahvarohkete Hansapäevade ja Triatloni turvapartner G4S palub Heade mõtete linna elanikel ja külastajatel tutvuda aegsasti muutunud liikluskorraldusega ning võtta kuulda korraldajate ja turvatöötajate soovitusi.

„Sellel nädalavahetusel saab Tartu kesklinnas kõige mugavamalt ja kiiremini liikuda jalgrattaga või jalgsi. Auto on mõistlik jätta linna äärde, näiteks Lõunakeskuse või Laululava parklasse. Tartusse kaugemalt tulijatele soovitan tutvuda kõikide liikluskorralduse muudatustega veel enne sõitma asumist, linnasõite planeerige mõistliku ajavaruga, sest nii rahvarohkete üritustega on lühiajalised liiklusseisakud paratamatud,“ selgitas Hansapäevade ja Tartu Mill Triatloni turvajuht Argo Raag.

Spordivõistluste ajal kehtivad laiaulatuslikud liikluspiirangud. Vabaduse puiestee on suletud 20. juuli kella 18st kuni 23. juuli kella 6.00ni. Vanalinna sisse- ja väljasõit toimub Ülikooli tänava kaudu. Liiklusseisakud on võimalikud Narva-Puiestee, Narva-Vahi ning Riia ja Turu tänavate ristmikel.

Liikluspiiranguid esineb ka Emajõel. Arvestades, et suvehooajal kasutatakse Tartu kesklinna jõudmiseks palju ka jõeliiklust, on vajalik arvestada, et jõgi on veesõidukite liikluseks suletud laupäeval 21.07 kella 15.00-18.00 vahel Võidu- ja Kaarsilla vahelisel lõigul ning pühapäeval 22.07. kella 7:00-18:00 Lodjakoja ja Võidusilla vahelisel lõigul.

Tartu Mill Triatloni peakorraldaja Ain-Alar Juhanson palub kõigil pealtvaatajatel järgida turvatöötajate ja võistluste vabatahtlikke korraldusi ja juhiseid. "See on vajalik nii triatlonil osalejate ja ka pealtvaatajate turvalisuse tagamiseks. Eriti oluline on korraldajate juhiseid järgida rattatrassi ületuse puhul, kuivõrd seal on võistlejate liikumiskiirused väga suured", selgitab Juhanson. "Usun, et kõik mahuvad sõbralikult liiklema Tartu kesklinna ning loodetavasti leitakse aega ka sportlastele kaasa elada ning neid ergutada", lisas ta.

Kõik liikluskorralduste muudatused ning võistlustrasside ületamise kohad on ära toodud kaartidel, millega on võimalik tutvuda http://tartutriatlon.ee/road-closure/

Kõige rahvarohkem saab olema Vabaduse puiesteel asuv võistluskeskuse ümbrus, sest samal ajal toimuvad samas piirkonnas ka Hansapäevad. „Soovitame mõlema ürituse külastajatel arvestada turvareeglitega, mis aitavad kindlustada meeldivaid elamusi. Ärge jätke autosse väärtuslikke asju, samuti ei maksa võtta kaasa liigseid, liikumist segavaid asju - piirduge vaid rahakoti, mobiili ja soovi korral fotoaparaadiga. Väikeste lastega külalistele tuletame meelde, et põngerja käele võiks kirjutada lapsevanema kontaktid – kui laps kaotab vanemad silmist ära, on turvatöötajatel või abivalmil inimesel kergem ta vanemaid üles leida.

Publiku turvalisuse tagamiseks teeb Hansapäevadel ja Tartu Mill Triathloni võistlustel tööd üle 30 G4Si turvatöötaja, kellele tasub teatada kõikidest kahtlastest ja sekkumist vajavatest olukordadest.

Julia Garanža Kommunikatsioonijuht
Ain-Alar Juhanson Tartu Mill Triatloni peakorraldaja