Pressiteade 29.03.2011

Põhja Prefektuur ja G4S Eesti esitlevad kuriteoennetusfilmi "Varga peas põleb müts"

Täna, 29. märtsil, kell 16.00 esitletakse Facebook’is Julged hoolida? kontol Põhja Prefektuuri ja turvafirma G4Si koostööna valminud lühifilm, mis kutsub noori mõtlema tagajärgedele ja loobuma poevarguste toimepanemisest.

Lühifilmi eesmärk on anda noortele selge sõnum, et kauplustest varastamine ja kauba rikkumine on karistatavad ning vahelejäämise risk on suur. “Tänapäeval on pea kõik kauplused ja kaubanduskeskused varustatud korralike videovalvesüsteemidega, mis tähendab, et varastel on väga vähe võimalusi märkamatuks jääda,“ ütles AS G4S Eesti valvedivisjoni direktor Margus Kolumbus. “Räägime noortega avatud kaartidega - näitame, millised tehnilised võimalused on turvatöötajate käsutuses poevarguste avastamiseks. Loodan väga, et meie film annab noortele mõtlemisainet ning nii mõnigi saatuslik viga jääb tegemata,” lisas Kolumbus.

Põhja Prefektuuri korrakaitsebüroo juhi Kristian Jaani sõnul puutub politsei kokku paraku ka selliste juhtumitega, kus lisaks täiskasvanutele varastavad poodidest lapsed. ”Sageli ei anna see noor inimene endale aru, kuivõrd tõsised tagajärjed võivad sellisel teol olla ning et see jätab märgi kogu eluks. Ka väheväärtusliku asja varastamise puhul on tegemist õigusrikkumisega, mis toob endaga kaasa karistuse ja avalikkuse hukka mõistmise”, rääkis Jaani.

Sotsiaalvõrgustiku Facebook´i Julged hoolida? kontoga liitunud inimesed saavad täna kell 16.00 esmakordselt vaadata turvakaamerate salvestistel põhinevat filmi. Samuti avaneb sotsiaalvõrgustikus Julged hoolida? kontol võimalus ühe tunni jooksul esitada teemaga seonduvalt küsimusi politsei ja G4Si esindajatele.

Edaspidi näidatakse valminud õppefilmi ka politsei ja koolinoorte kohtumiste ajal poevarguste temaatika näitlikustamiseks. "Soovime, et meie filmi mõte jõuaks võimalikult paljude noorte inimesteni, mistõttu valisime selle näitamiseks noorte hulgas populaarsed sotsiaalmeediakanalid," lisas Margus Kolumbus.

Faktid

  • Möödunud aastal tabasid G4Si turvatöötajad varguselt kaubandusettevõtetest 5180 õigusrikkujat.
  • Mullu alustati Eestis üle 13 500 väärteo- ja kriminaalmenetlust seoses vargustega kaubandusettevõtetest.
Julia Garanža Kommunikatsioonijuht
Aleksandra Solntseva Politsei- ja Piirivalveamet