Pressiteade 30.08.2011

G4S ja rahvakunstnik Contra: märka koolilast!

Haridus- ja Teadusministeeriumi prognoosi kohaselt alustab tänavu 1. septembril kooliteed üle 136 000 lapse, kellest kümnendik on 1. klassi õpilased. Turvakontsern G4S ja rahvakunstnik Contra kutsuvad üles märkama lapsi liikluses ning tuletavad kaheminutilises videolõigus meelde turvalise koolitee põhitõdesid.

“Enne lapse kooli saatmist peaks iga lapsevanem endalt küsima, kas olen teinud kõik, et võsukese koolitee oleks turvaline,” ütleb AS G4S Eesti valvedivisjoni direktor Margus Kolumbus. “Enamasti langeb kooliminek ühele ajale liikluse tipptunniga, mis paneb proovile ka kogenud liikleja närvikava, koolijutsidest rääkimata. Kutsun üles kõike autojuhte märkama väikeseid liiklejaid, keda juba paari päeva pärast on meie tänavatel oluliselt rohkem kui suvel!” lisas Kolumbus.

“Peale oskuse orienteeruda liikluses ja liiklusmärkides, peaks kodust koolilapsele kaasa andma ka julguse rääkida koolimuredest. Paraku on tänapäeva koolilapse elus märksa rohkem ohtusid, kui seda kümme või viisteist aastat tagasi. Muutunud on koolitee pikkus ja marsruudid, laste vabaaja veetmise võimalused. Oluline on anda lastele turvatunne ja teadmine, et ta ei ole oma muredega üksi,” lisas Kolumbus. "Contra videopöördumine räägib tõsistest asjadest meelelahutuslikus vormis, mistõttu sobib ta vaatamiseks ka lastele,” täpsustas Margus Kolumbus.

Koolilaste turvalisusest rääkiv turvaluule on juba kaheksas rahvakunstniku videopöördumine, varem on ta juhtinud tähelepanu laste turvalisusele Internetis, rääkinud veeohutusest, suurüritustel käitumisest ning õpetanud vältima valehäireid. Contra turvaloominguga saab tutvuda G4Si blogis.

Julia Garanža Kommunikatsioonijuht