Pressiteade 28.03.2020

Hajameelne pereisa unustas Vändras ahjusiibri avada, Nublu andur teatas tuleohust

Nublu suitsu- ja vinguandur teatas Vändras sisseajavast ahjust. Lisaks palus sündmuskohale reageerinud G4S turvatöötaja ära kustutada puidust kortermajale liiga lähedale tehtud lõkke.

Reedel kell 19.12 sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus tulekahju häireteate Vändras asuvasse kortermajja paigaldatud Nublu suitsu- ja vinguandurilt. G4S telefonikõne peale vastanud korterielanik oli juhtunust ehmunud, sest tuba oli suitsu täis ja lapsed paanikas. Appi saadeti G4S patrull, mis jõudis sündmuskohale mõne minutiga. 

Turvatöötaja saabudes oli pererahvas korterist väljas – mees, naine ja nende kaks eelkooliealist poega. Lapsed olid toimunust ehmunud ja nutsid.

Juhtunu sai alguse sellest, et pereisa oli ahju tule teinud ja läinud seejärel kööki. Paraku oli ta unustanud ahjusiibri avada, mistõttu hakkas ahi suitsu ja vingu tuppa ajama. Lapsed mängisid samas toas, kus ahi küdes ja pereema magas kõrvaltoas. Viimane oli Nublu anduri häiresignaali peale ärgates ka kohe oksendanud, mis võis viidata vingugaasi mürgitusele. Kiirabimeedikute abi ta siiski ei soovinud.

 „Küsisin üle, kas kõik on väljas. Läksime koos pereemaga korterisse, et toad üle vaadata. Kontrollisin, kas ahi on tõmbama hakanud ja aknad tuulutuseks avatud,“ selgitas turvatöötaja Kalli toimunut. 

Turvatöötaja lubas lapsed seejärel patrullautosse sooja ja rahunema. „Rääkisin, et Nublu hoiab teil silma peal ja kaitseb. Niisama haukuma ei hakka, ikka siis kui põhjust on,“ ütles turvatöötaja Kalli.

Lisaks märkas ta, et puidust kortermaja kõrvale on tehtud lõke, mis asus hoonest vaid viie meetri kaugusel ja oli järelevalveta. „Ma olen turvatöötaja, kuidas ma vaatan sellest mööda?!“ selgitas Kalli. Ta uuris välja, millises korteris lõkkesüütajad elavad, koputas neile uksele ja juhtis tähelepanu, et lõke on majale ohtlikult lähedal ning järelevalveta. Pererahvas võttis turvatöötajat kuulda ja kustutasid lõkke ämbritäie veega ära. 

Nublu on suitsu- ja vinguandur, mis lisaks valjule häiresignaalile saadab häireteate turvaettevõtte G4S juhtimiskeskusele, kes võtab kliendiga ühendust ja küsib, kas on abi vaja. Vajadusel saadetakse appi lähim patrull või vabatahtlikud päästjad. 

Nublu suitsu- ja vinguanduri teenust kasutab enam kui 16 000 pere üle Eesti.

Reimo Raja G4S Eesti kommunikatsioonijuht