Sinu eest valvel!

November 2015

Firmapidu ilma tujurikkujateta

  • Kuupäev: 12.11.2015
    Autor: Jaan Nappus

pidude turvalisus

Jõudsalt lähenev aasta lõpp toob kaasa firmapidude laine. Et jõulu- või aastavahetuspeost jääksid meeldivad mälestused, tasub sündmust planeerides arvestada ka võimalike intsidentidega ja võtta kasutusele abinõud nende ennetamiseks. 

G4Si praktikast on teada juhtum, mil ühe ettevõtte suvepäevad toimusid kohas, mis asus õnnetult lähedal herilasepesale. Pidu päädis arvukate herilastorgetega ning ilma professionaalse meedikuta, kelle arsenali kuulusid ka allergiavastased vahendid, oleksid tagajärjed võinud olla päris kurvad. Herilasepesa lähedus on muidugi pigem erandlik näide (eriti talvel), kuid alkoholijoobest tingitud tüsistused, kukkumised, luumurrud, koguni haigushood ohustavad pidulisi igal ajal. Peomeeleolu võib rikkuda ka kellegi asjade vargus, kutsumata külaliste ilmumine või kolleegidevaheline lahendamata sõnelus, mis võib jätta jälje koguni väga pikaks ajaks. Kuidas end selliste olukordade vastu kaitsta?

Üks võimalus on tellida peo jaoks turvateenus. Vastupidiselt üldlevinud arvamusele ei seisne see ainult kohapeal korda tagavates turvameestes, vaid kätkeb endas ka sündmusele eelnevat riskianalüüsi. Professionaalne turvapartner valib teenuse osutamiseks vajalikud inimesed ja vahendid olenevalt sellest, kas tegu on väli- või siseüritusega, kas osalejaid on pigem palju või vähe, kas nende hulgas on ka lapsi jne. Väga oluline on kaasata partner õigel ajal, et kõik olulised nüansid saaksid läbi mõeldud.

Turvateenus – mitte ainult mehed mustas

Turvateenus võib olla väga mitmekülgne. Näiteks võib turvafirmalt tellida ka piletikontrolli, parkimise korralduse, aga ka meediku teenuse. Viimane on eriti vajalik väliüritustel, kus ootamatuste hulk on mõnevõrra suurem (herilasepesa!). Nii ei möödu ka G4Sis ühedki suvepäevad ilma meediku kohalolekuta. G4Si väliürituste meediku ülesandeks on anda õnnetuse korral esmaabi oma pädevuse piires, vajadusel kutsuda välja kiirabi ning patsient brigaadile üle anda.

Kokkuvõttes saab klient iga peo puhul ise valida, millest tema turvateenuse pakett koosneb. Võib tellida mehitatud valve koos meedikuga või piirduda ainult ühega neist, aga võib valida ka kompleksse teenusepaketi, mis sisaldab lisaks eelmainitutele ka parkimis- ja liikluskorraldust, perimeetri valvet, vallasvara (näiteks lavatehnika) kaitset jms.

Edu tagab läbimõeldus

Oluline on meeles pidada, et võimalikud ohukohad tuleb läbi mõelda iga sündmuse puhul, olgu see kuitahes suur või väike. Hästi õnnestunud firmapidu liidab kollektiivi ning pakub meenutusi aastateks. Untsu läinud üritus võib päädida untsu läinud suhetega, mis võivad pikemas perspektiivis mõjutada äri kasumlikkust.

Kui soovid oma peole professionaalselt korraldatud turvateenust või head nõuannet, mis aitab Sul samuti oma sündmust turvalisemaks muuta, võta meiega ühendust numbril 1911 või kirjuta aadressil teenindus@ee.g4s.com.

Jaan Nappus

müügidivisjoni direktor

Kategooriad: November 2015  

Kommentaarid

Lisa kommentaar