Märts 2015

Koduvalve Pluss: keskseade, lisasõrmistik ja pult

  • Kuupäev: 13.03.2015
    Autor: Ando Kindel

Eelmise aasta lõpus tõime turule uue juhtmevaba Koduvalve Pluss lahenduse, mis võimaldab juhtida oma koduvalvet oluliselt mugavamalt ning kätkeb endas palju muid personaalseid seadistusvõimalusi. Et süsteemi komponente ja funktsioone veelgi lähemalt tutvustada, alustame Koduvalve Plussi artiklite sarjaga, millest igaüks keskendub ühele osale Koduvalve Pluss lahendusest. Seekordses uudiskirjas võtame ette seadmed, mille abil on võimalik süsteemi juhtida – keskseade, lisasõrmistik ja pult.

Keskseade

Keskseadet võib nimetada süsteemi ajuks, kuna nagu iga teisegi valvesüsteemi puhul tulevad ka kõikide Koduvalve Pluss seadmete signaalid keskseadmesse. Koduvalve Pluss erineb traditsioonilisest keskseadmest selle poolest, et mitmed olulised valvesüsteemi komponendid, mis tavaliselt antakse eraldi seadmetena, on Koduvalve Plussi keskseadmesse sisseehitatud, näiteks sõrmistik, sisesireen ja GSM-modem (tagab pideva ühenduse süsteemi ja G4Si juhtimiskeskuse vahel), ja neid ei ole vaja eraldi juurde osta.

Kogu Koduvalve Pluss süsteemi juhtimine võib toimuda ainult keskseadme kaudu. Sellel asub sõrmistik, millega saab süsteemi valvestada ja valvest maha võtta, navigeerida keskseadme menüüs ja juhtida kõiki muid koduseid seadmeid (garaažiuks, põrandaküte, õuevalgustus jms), mis on süsteemiga ühendatud. Iga loetletud tegevuse sooritamiseks on sõrmistikul eraldi nupud.

Valvestamise nupud võimaldavad süsteemi valvestada kõigest ühe nupuvajutusega ilma kasutajakoodi sisestamata. Koduautomaatika juhtimise nuppude abil saab koduseid seadmeid nii sisse kui välja lülitada. Keskseadmel on ka rida tulukesi, mis annavad põhiteavet süsteemi oleku kohta, näiteks kas valve on sees või väljas, kas on toimunud häire või voolukatkestus.

Lisaks saab Koduvalve Pluss keskseadmega ühe nupuvajutusega G4Si juhtimiskeskusesse helistada ning võtta vastu kõnesid kuni kolmelt eelseadistatud numbrilt.

Ehkki keskseadme välimus on igati atraktiivne, soovitame turvakaalutlustel paigaldada seade kohta, kus see kohe esimese asjana silma ei torka, näiteks garderoobikappi või sahvrisse.

Lisasõrmistik

Lisasõrmistik võimaldab sooritada kõiki tegevusi, mida saab teha ka keskseadmel oleva sõrmistiku abil, välja arvatud G4Si juhtimiskeskusesse helistamine ja kõnede vastuvõtmine. Lisasõrmistik kulub marjaks ära, kui elamine on suurem. Nii ei pea näiteks lahti ununenud garaažiukse puhul tervet kodu läbi jooksma, et teatud ühes kohas asuvate nuppude abil uks sulgeda. Paigaldades lisaks keskseadmele veel mõned sõrmistikud, saab nii koduseid seadmeid kui valvet mugavalt mitmest kohast juhtida. Koduvalve Plussi süsteemi võib ühendada kuni kolm lisasõrmistikku.

Pult

Koduvalve Pluss pulti saab kasutada valvesüsteemi valvestamiseks ja valvest mahavõtmiseks ning paanikahäire sisselülitamiseks. Pult on väike mugav vidin, mille võib riputada võtmekimbu külge. Selle abil saab näiteks koju tulles veel enne välisuksest sisenemist valve ühe nupuvajutusega maha võtta. Suurte poekottidega naastes on see vaieldamatu eelis, kuna jääb ära sahmerdamine kottidega ja võidujooks ajaga, et sõrmistikul enne häire rakendumist kood sisse lüüa. Lisaks tavalistele valvestamise nuppudele on puldil veel kaks nuppu – üks perimeetri valve ja teine osalise valve aktiveerimiseks.

Veelgi mugavam moodus Koduvalve Pluss süsteemi juhtimiseks on nutitelefon, kuhu on installeeritud spetsiaalne rakendus. Sellest kirjutame juba järgmises uudiskirjas, seniks aga saab Koduvalve Pluss süsteemi peamiste eelistega tutvuda siin.

Ando Kindel

tehnoloogia arendusjuht

Kategooriad: Märts 2015  

Kommentaarid

Lisa kommentaar