Märts 2015

Täiendavad nõuded käsipagasi julgestuskontrollile

  • Kuupäev: 13.03.2015
    Autor: Villu Õun

Juhime Sinu tähelepanu asjaolule, et alates 1. märtsist tuleb kõigis Euroopa Liidu lennujaamades arvestada mõnevõrra põhjalikuma käsipagasi kontrolliga.

Muudatuse põhjuseks on Euroopa Komisjoni otsus, mille alusel peavad kõik Euroopa Liidu lennuväljad alates 1. märtsist 2015 kohaldama käsipagasi läbivaatusel pisteliselt täiendavaid julgestusmeetmeid, mille käigus võetakse pagasilt proove, et tuvastada võimalike lõhkeainete jälgi. Sama protseduuri kasutavad ka Ameerika Ühendriigid.

Euroopa komisjoni otsus ei ole juhuslik – on tõendusmaterjali, et terroristid üritavad leida üha uusi mooduseid, kuidas isetehtud lõhkekehasid turvakontrollist läbi smugeldada. Lennureisijate ohutuse tagamiseks peavad ka turvameetmed nendega sammu pidama.

Täiendav kontroll tähendab seda, et juhuslikult valitud reisijate käsipagasilt võetakse lisaks tavapärasele läbivaatusele lõhkeaineproov. Selleks kasutatakse spetsiaalset lõhkeainejälgede avastamiseks mõeldud proovivõtmislappi. On teada, et lõhkeainejäljed säilivad küllaltki pikka aega. Kui rääkida näiteks kätest, siis nendelt ei tule jäljed maha isegi pärast pesu. Pagasi puhul säilivad osakesed veel kauem.

Kuna täiendavat kontrolli tehakse pisteliselt, ei tohiks esialgu julgestuse järjekorrad muudatuse tõttu pikemaks venida. Sellegipoolest soovitame lennujaama tulla varakult, et oma lennule jõuda. Loodame reisijate mõistvale suhtumisele – kõik lennundusjulgestusprotseduurid tehakse reisija turvalisuse huvides, et igaüks jõuaks sihtkohta elusa ja tervena.

Villu Õun

valvedivisjoni direktor

Kategooriad: Märts 2015  

Kommentaarid

Lisa kommentaar