Sinu eest valvel!

Mai 2016

Cash360 – uue ajastu sularahateenus

 • Kuupäev: 06.05.2016
  Autor: Peeter Torim

G4S Cash360

Kes ütles, et sularaha kasutamine pole nutikas? G4Si uhiuus ja unikaalne sularahaveo ja -töötluse lahendus Cash360 tõestab, et sularaha on turvaline maksevahend, millel kaardi- ja mobiilimaksete ees olulisi eeliseid. 

Sularaha on maksevahendina universaalne, selle kasutamiseks ei pea omama pangakontot ega -kaarti. Ka võib sularaha peale alati kindel olla – ei ole müügikohta (v.a e-poed ), mis sularaha vastu ei võtaks. Vastupidiseid näiteid on aga küllaga – väliüritused, laadad, pop-up-poed ja teised väiksemad kauplemiskohad, kelle jaoks kaardimaksevõimaluse pakkumine on liiga kulukas.

Makseterminali olemasolul aga puutume sageli kokku süsteemi häiretega, mille korral ei lähe makse ühel või teisel põhjusel läbi. Probleemiks on ka turvalisus – PIN-koodi sisse toksides peab alati jälgima, et kellegi võõras pilk sellele peale ei satuks. Sularahaga selliseid probleeme pole.

Sularaha kasuks räägib ka selle anonüümsus ning võimalus oma kulutustel paremini silma peal hoida. Lisaks tehingute kiirus (pole vahendajaid) ja läbipaistvad teenustasud. Kõige selle peale saame kokku korraliku rea eeliseid, mis annavad kindluse, et sularaha kui maksevahend on tarbijatele jätkuvalt oluline ega kao lähitulevikus.

Sularaha – kas ikka on turvaline?

Hoolimata sularaha kui maksevahendi arvukatest eelistest, pelgavad paljud sularaha kasutamist, kuna see ei ole nende sõnul turvaline. Sularahaveo ja -töötluse spetsialistidena võime öelda, et suurte rahakoguste poes hoidmine või omal käel panka viimine pole tõepoolest kuigi turvaline. Kui jätta sularaha inkasseerimine ja pangaarvele jõudmise korraldamine aga professionaalide hooleks, kaovad ka sularahaga kaasnevad ohud. Seda enam, et tänu mais G4Si esitletavale uuenduslikule lahendusele on kaubandusettevõtetel võimalik sularaha hallata senisest turvalisemalt ja mugavamalt.

g4s rahavedu

Cash360 – innovatsioon sularahakäitluses

Juba selle kuu lõpus hakkab G4S pakkuma uuenduslikku sularahaveo ja -töötluse teenust Cash360, mis panustab senisest enam tehnoloogiale ja iseteenindusele, pakkudes klientidele väga paindlikku võimalust oma rahaasjade ajamiseks. Teenuse peamised eelised on turvalisus ja võimalus kaubandusettevõtetel hoida kokku tööjõukulusid, mis kaasnevad raha hoidmise ja ülelugemisega.

Cash360 teenus koosneb mitmest omavahel seotud osast:

 • kliendi ruumidesse paigaldatavad seadmed sularaha hoiustamiseks ja/või väljastamiseks
 • võimalus määrata seadme erinevad kasutusõigused kliendi personalile, rahavedajale ja hooldajale
 • haldusportaal rahavoogude jälgimiseks reaalajas ja vajadusel 24/7
 • erinevad reaalajas väljastatavad raportid
 • sularahaveo ja -töötluse teenus
 • seadmete hooldus.

Cash360 teenusega liitunud kliendi ruumidesse paigaldatakse spetsiaalsed seadmed, mida võib nimetada nutikateks seifideks. Klient saab valida erinevate seadmete vahel – paberraha sisse võtvad nutiseifid, münte sisse võtvad nutiseifid ja sellised masinad, mis võimaldavad ka paberraha või müntide väljastamist. Seif võtab raha vastu igal ajal, seega saab klient oma kupüürid või mündid turvaliselt hoiule panna millal iganes selleks vajadus tekib. Enam ei pea selleks G4Si inkassaatorit ootama.

Lisaks nutiseifidele võimaldatakse teenuse kasutajale ligipääs haldusportaalile, kus klient saab jälgida kõiki oma sularahaga tehtud toiminguid (kes ja kui palju raha nutiseifi sisestas, millal ja kui palju G4Si inkassaatorid inkasseerisid jne).

Teenusekomplekti kuulub ka rahavedu, mille korral on kliendil võimalik valida järgmiste lahenduste vahel:

 • nutiseifi regulaarne tühjendamine
 • monitooringuga tühjendus (G4S jälgib rahataset seifis ja tühjendab selle, kui tase on tõusnud teatud piirini).

Julge hundi rind on rasvane ehk innovaatilisest süsteemist saadav kasu

Võtame kokku Cash360 peamised eelised. Uudse teenuse kasutaja saab vastutasuks oma edumeelsuse eest nautida mitmeid hüvesid:

 • kokkuhoid tööjõukulude ja investeeringute arvelt, mis tulnuks teha juhul, kui raha ülelugemine toimuks kohapeal käsitsi
 • pole muret raha ülelugemisel tekkivate vigade pärast – nutiseif loendab sisestatavad kupüürid või mündid üle automaatselt, tuvastades defektiga rahatähed
 • enam ei pea ootama G4Si inkassaatori järel, kuna viimane saab tänu nutiseifile tegutseda kliendist sõltumata
 • G4Si inkassaator ei pea omakorda ootama kliendi järel
 • kui nutiseifil on ka raha väljastamise funktsioon, saab klient igal ajahetkel oma sularahavarusid täiendada, ootamata selleks inkassaatorit.

Lahendus rätsepatööna

Cash360 on unikaalne rätsepatööna valmiv lahendus, mis pannakse kokku just kliendi vajadustest lähtuvalt. G4Si spetsialistid aitavad kliendil leida tema jaoks parima lahenduse, mille aluseks on eelnevalt läbi viidud turvariskide hindamine, olemasoleva olukorra ja vajaduste väljaselgitamine ning tööjõukulude optimeerimine.

Kui arvad, et Cash360 võiks ka Sinu ärile lisaväärtust luua, siis ära karda meiega ühendust võtta – saadame kohale spetsialistid, kes tutvuvad ettevõtte töö eripäradega ja nõustavad Sind igakülgselt.  Üheskoos leiame lahenduse, mis vastab Sinu vajadustele kõige paremini.


Peeter Torim

sularahadivisjoni direktor 

Kategooriad: Mai 2016  

Kommentaarid

Lisa kommentaar