Sinu eest valvel!

Mai 2016

Mobiilist juhitav video-fonolukk, mida saab integreerida olemasoleva videovalvega

  • Kuupäev: 06.05.2016
    Autor: Veikko Raasuke

Dahua monitor

Kõik me oleme kuulnud videokaameraga fonolukkudest, mis võimaldavad vaadata kodus olevalt väikselt ekraanikeselt ukse või värava taga seisjat. Kas teadsid aga, et tänapäeval on olemas seadmed, mis saadavad kaamerapildi lävepakul ootajast otse koduomaniku nutitelefoni ja võimaldavad selle kaudu ustki avada? Seda isegi siis, kui koduomanik on parajasti väljas söömas või hoopiski pikemal puhkusereisil. Just sellist mugavat lahendust pakub oma kasutajatele Dahua video-fonoluku süsteem. Lisaks on seadmestikul palju teisi nutikaid funktsioone. 

Dahua video-fonolukkude sarjast leiab erinevaid tooteid, mis sobivad nii era- kui kortermajadele, samuti äridele. Täislahendus koosneb kaameraga kutsepaneelist, mis paigaldatakse välisukse taha, ja monitori(de)st, mis kruvitakse kas esiku- või mistahes teise ruumi seina. Vajadusel saab süsteemi ühendada ka mitu paneeli, näiteks lisada veel üks väravale jne.

Ühe- vs mitmenupuline kutsepaneel

Valides endale sobivat lahendust, tuleb teha vahet ühe- ja mitmenupulistel kutsepaneelidel. Kui monitorid on universaalsed, siis ühe nupuga kutsepaneelid sobivad eelkõige eramajadesse või hoonetesse, kus tegutseb ainult üks firma või asutus. Mitmenupulised paneelid on aga mõeldud ehitistesse, kus on piltlikult öeldes mitu adressaati – näiteks kortermajad või mitme firmaga ärihooned. Need toimivad nagu tavalised fonolukud, kus tulija saab toksida paneelil sisse vastava korteri või asutuse numbri, mispeale hakkab paneel valitud numbril helistama. Mõned Dahua kutsepaneelid (sh ühenupulised paneelid) on varustatud ka kaardilugejaga, mis annab elektrilise ukseluku korral võimaluse avada uks kutsepaneelist. Tööpõhimõte on sama nagu tavalistes fonolukkudes – kaardi viibutamisel saab sisse, vastasel juhul tuleb helistada või teada PIN-koodi, mille sisestamisel saab samuti ukse avada.

Dahua kutsepaneelid

Omavahel suhtlevad monitorid

Kui kodu või ettevõtte ruumidesse on paigaldatud mitu monitori, tekib võimalus ühelt monitorilt teisele helistada. Näiteks saab seda kasutada tavapärase häälepaelu kulutava tegevuse asemel, et teisi pereliikmeid mugavalt sööma kutsuda. Helistamise teeb eriti käepäraseks seadmes olev telefoniraamatu funktsioon. Anna lihtsalt igale monitorile äratuntav nimi, salvesta see teiste monitoride telefoniraamatutes ja suhtle eri tubade asukatega monitoride kaudu, kulutamata  häälepaelu või mobiili kõneminuteid.

Lisavõimalus Dahua videovalve kasutajale

Kui Sul on juba kodus Dahua IP-videokaamerad ja salvesti (näiteks selline IP-videovalvekomplekt), on nendega võimalik ühendada ka Dahua video-fonoluku süsteem.* See loob kohe lisavõimalusi nii olemasolevate videokaamerate kui fonoluku kasutamise seisukohast. Näiteks kuvab fonoluku monitor videovalvesüsteemiga ühendatuna ka kõigi teiste kaamerate pilte. See on eriti mugav välikaamerate puhul – nii saab kodust lahkumata teha maja ümber videotuuri veendumaks, et kõik on korras.

Lisaks saab fonoluku ja videovalveseadmete ühenduse puhul ka kutsepaneeli poolt filmitut salvestada. Seega, kui Sind ennast kodus pole, saad alati tagantjärele vaadata, kas keegi käis samal ajal ukse taga.

ip videovalve

Juhitav nutitelefonist

Dahua video-fonolukku eristab teistest omataolistest ka nutitelefonisõbralikkus. Nimelt saab vajalike võrguühenduste olemasolul ka telefonist vaadata, kes parajasti ukse taga seisab. Kui fonolukk on ühendatud elektrilise ukselukuga, on mobiili kaudu võimalik ka ust avada. Laps tuli koolist koju, kuid unustas võtmed maha? Dahua süsteemi abil saab vanem mobiilist järele vaadata, kas võsuke on tõesti ukse taga, ja õnnetu tegelase kiirelt sisse lasta, ise selleks kohale jooksmata. Või kui tegu on mitmekorruselise ärihoonega ja selle ukse taga seisab külaline, saab 3. korruse sekretär mugavalt oma laua tagant veenduda, kellega tegu, ja vajadusel külalise sisse lasta.

Kui ukse taga seisja annab kutsepaneelilt kella, hakkab korraga helisema üks seade – kas monitor või mobiiltelefon. Süsteemi kasutaja peab tegema valiku, kummale neist ta märguannet (koos videopildiga) soovib. Seadmeid on võimalik programmeerida nii, et teatud ajavahemikul tuleb teavitus monitorile, ülejäänud ajal aga mobiilile – just nii, kuidas kasutajale parajasti mugavam on.

Mobiilile pakutavate võimaluste kasutamiseks on vajalik tõmmata alla spetsiaalne rakendus. Telefoni liigse koormamise vastaste rõõmuks saab ühest ja samast äpist juhtida nii Dahua videovalvet kui fonolukusüsteemi.  

Arvukate võimalustega Dahua video-fonoluku süsteemi müüb G4Si tütarfirma Alarmtec. Sarja kuuluvaid tooteid ja nende tehnilisi näitajaid saab vaadata Alarmteci kodulehel.

 
Veikko Raasuke

tehnoloogia arendusjuht 

* Sõltuvalt videovalvesüsteemi konfiguratsioonist võib osutuda vajalikuks lisavõrgulüliti. Süsteemi parameetrite väljaselgitamiseks konsulteeri meie spetsialistidega.

 

Kategooriad: Mai 2016  

Kommentaarid

Lisa kommentaar