Koduvalve lahendused

Väikene valve, väikestele vajadustele

  • Kuupäev: 05.01.2017
    Autor: Kristjan Mikk


Kui soojad suvekuud  läbi saanud ja kaunid sügislehed kokku riisutud, jäävad paljud maakodud tihtipeale kevadeni tühjaks. Samuti nagu Sina kolid talveks linna, teeb seda ka enamik naabritest. Tõenäoliselt oled muruniiduki ja televiisori linna kaasa viinud ning kõik ülejäänud varast ahvatleda võivad esemed õuelt kokku korjanud. Siiski on sellised majad, kuhu omanikke niipea oodata ei ole ja mis asuvad naabrite valvsatest pilkudest eemal, kergeks saagiks varastele. G4S pakub alates sellest sügisest täiesti uut valvelahendust just sellistesse, väiksema valvevajadusega majadesse!


Linnakodus on paljudel eesti peredel turvasüsteem juba olemas. Uutele majadele ja korteritele paigaldatakse tänapäeval vajalikud kaablid ja andurid juba enne, kui sisse kolid. Suvemaja valvestamine on siiani tundunud aga liiga keeruline ja kulukas. Ning milleks seda üldse vaja on? Lihtne maja, lihtne mööbel ja sisustus. Kõik kallimad asjad viiakse ju talveks linna. Ja pealegi asub suvekodu keskusest tihtipeale nii kaugel, et mitte ükski turvamees ei jõuaks kohale enne, kui vargad saagiga juba minema on sõitnud.
Palju väärtuslikum kui paar ära viidud vana kohvitassi on Sinu südamerahu ja teadmine, et kui kevadel oma maakodusse tagasi pöördud, on kõik täpselt nii, nagu sügisel jätsid.
Varas ju ei tea, et viisid mootorsae, mikrolaineahju ja paadimootori endaga linna kaasa. Selle teadasaamiseks peab ta majja sisse vaatama. Kindlasti ei tee ta seda vaid nina vastu klaasi surudes ja kardina vahelt sisse piiludes. Lõhutud akendele ja ustele lisanduvad tihtipeale määritud ja lõhutud mööbel ning segi pööratud tuba. Isegi kui midagi väärtuslikku ei ole suvekoju jäetud, viiakse vahel ära isegi vana mööbel ja voodipesu. On juhtunud, et vargad lammutavad laiali tellistest laotud ahju või kaevavad üles äsja paigaldatud veetorustiku ja viivad selle endaga kaasa. Selline tegutsemisvabadus on varastel aga just seepärast, et tegu on maakoduga. Omanikke ei ole suure tõenäosusega veel mitu kuud tagasi oodata ja lähim naaber asub mitme kilomeetri kaugusel. Nii saavadki nad head-paremat kraami ära viimas käia ka mitu päeva järjest.
Seega on põhjuseid valve ülesseadmiseks enam kui küll!

Uuringutest on selgunud, et 80 protsendil meie klientidest on lisaks kodule veel kinnisvara, mida valvata. Tihti küsitakse meie käest, mõeldes oma suvekodule, aga just lihtsamat valvelahendust.  
Nii mõtlesimegi, mis moodi seda muret lahendada ning kuidas saaks valvesüsteemi teha lihtsaks ja kompaktseks. Sellest vajadusest sündis G4S Väikevalve, mis on välja töötatud koostöös tehnoloogiapartneriga ELDES UABga spetsiaalselt väikeste suve- ja maakodude jaoks.


 
Väikevalve ühes seadmes on kompaktselt koos kõik vajalik väikese maja valvestamiseks. See on soodne ning teenus sisaldab G4Si juhtimiskeskuse reageerimist (patrullekipaaži kohalesõidutasu 16 € / kord).

Väikevalve sisaldab vaid ühte väikest seadet: liikumisandurit, mis on ühtlasi nii keskseade kui ka GSM-saatja. Seadmesse paigaldatakse SIM-kaart, millele helistades saadki oma maja valvesse panna ja valvest maha võtta.
Seade töötab nii nuti- kui nuputelefoniga ja seda on lihtne kasutada. Ainuke asi, mida jälgida, on Telia levi olemasolu kohas, kus Sinu maja asub. Numbrid, millelt helistades valveseade töötab, saad ise välja valida ja need eelseadistatakse G4Sis. Ehk siis: kui keegi kõrvaline isik teaks Sinu valveseadme numbrit, millele helistada, ei toimiks valvest maha võtmine tema telefonilt, sest see ei oleks lubatud numbrite nimekirjas. Ja mis kõige parem – võid maja valvesse panna ka siis, kui oled juba linna tagasi sõitnud, aga unustanud maja valvesse seada, sest valvestamine toimub ju Sinu telefoniga!

Kuna valveseadmeid on ainult üks, saad selle paigaldamisega kindlasti ise hakkama. Vali välja ruum, kuhu pahalased kõige tõenäolisemalt siseneks, ning kinnita andur juhendit järgides seinale ja ühenda vooluvõrguga. Ülejäänud tarvilikud seadistustööd teeb Sinu eest ära G4Si tehniline tugi ning seejärel ongi Sinu maja G4S valve all.
Mis juhtub häire korral? Häire korral saadab Väikevalve seade otsekohe info G4Si juhtimiskeskusesse ja sulle saabub SMSiga teavitus. Juhtimiskeskus võtab Sinuga kohe ühendust ja vajadusel saadetakse maja kontrollima G4Si patrullekipaaž. Kui Sinuga ühendust ei saada, helistatakse Sinu poolt määratud järgmisele kontaktisikule. G4Si patrullekipaažid töötavad üle Eesti (v.a erandid) ööpäev läbi. Kuna maamajast vargus ei võta enamasti aega minuteid, nagu linnas, vaid pigem tunde, kui mitte päevi, siis jõuab ekipaaž Sinu maja juurde enne, kui sissetungijad kaduda jõuavad.
Kokku on G4Sil reageerimisvalmiduses üle Eesti tervelt 75 patrullekipaaži!
Kui kardad, et sinu suvila asub raskesti leitavas kohas – puuduvad tänavanimed ja teeviidad –, ära selle pärast muretse. Lepingu sõlmimisel küsime Sinult objekti täpset asukohainfot ja paneme kirja ka tähtsaimad teetähised, mille järgi patrull hõlpsalt maja üles leiab.
Kindlasti ei saa mainimata jätta, et Väikevalve seade töötab temperatuuril kuni –10 °C, mis peaks olema piisav, et valvesüsteem ka kütmata ruumides korrektselt toimiks.
Seade töötab vooluga. Elektrikatkestuse korral töötab Väikevalve edasi aku toitel kuni 12 tundi. Kui seadme aku vajab vahetamist, siis saadame sulle uue.

Unustada ei tohi ka iga kodu jaoks nii tähtsat suitsuandurit. Vaid 3 euro eest kuus saad selle väikese, aga väga tähtsa tehnikaime oma süsteemiga liita. Tulekahjuhäire korral reageerib samuti G4S ja võtab kliendiga ühendust ning vajadusel saadetakse maja kontrollima meie patrullekipaaž, kes teavitab ohu korral päästeametit.

Soovid nüüd kindlasti Väikevalve oma suvila, maakodu või hoopis paadikuuri jaoks tellida!
Seda saad lihtsalt teha meie kodulehel g4s.ee/vaikevalve. Samalt lehelt leiad ka täpsema info ja hinnad. Lehel pead ära täitma lühikese tellimisvormi, pärast seda võtab Sinuga paari päeva jooksul ühendust G4Si klienditeenindus. Küsime Sinu käest mõnede täpsustavad küsimused, valmistame ette lepingu ja lepime kokku, kuidas valveseadme kätte saad. Nii lihtne see ongi!


Kristjan Mikk
G4Si teenuste arendusjuht
 
Kategooriad: Koduvalve lahendused   Turvasoovitused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar