Koduvalve lahendused

Lõpp unetutele öödele.

  • Kuupäev: 10.11.2010
    Autor: Kadi Sumberg

maja pimedasRahulik kodutänav, majad üksteise kõrval reas. Kahepere majas elab teisel korrusel noorpere ja alumisel korrusel ema koeraga. Ühel ööl kui noored parajasti väljas olid, kuulis vanaema mingit kobinat. Arvates, et noored tulid koju, läks ta neile tere ütlema. Kuid oma laste asemel kohtas vanem proua elutoas röövijaid ning tema ebaõnneks ei olnud need arglikud pisivargad. Vanamemmele anti naha peale ning lukustati koos koeraga WC-sse.

Sama ebameeldiv on olukord, kui hommikul avastad, et öösel on su kodus vargad käinud, kui kogu pere magas rahulikku und. Kõik esikusse jäänud asjad on ära viidud – telefon, rahakott ja arvuti. Taoliste varguste põhjuseks on sageli inimeste enda hooletus. Kas unustatakse uks lukku keerata või heauskselt usaldatakse valve koerale.

Sellised sündmused panevad meid mõtlema, mis on meie jaoks oluline? Tunded, emotsioonid, teadmine, südamerahu – neid ei saa raha eest osta. Loomulikult on meil kahju ära viidud asjadest, kuid neid on alati võimalik kindlustada. Kuidas aga edasi minna siis, kui kokkupuutes vargaga saab kannatada Sinu pereliige? Kui turvatunne kaob, on seda väga raske uuesti tagasi saada.

Mida me ise saame teha turvalisema kodu nimel?

  • Veendu, et kõik uksed ja aknad on lukus
  • Ära hoia oma võtmeid ja muud väärtuslikku esikus
  • Koduvalve olemasolul pane osa eluruumidest ööseks valve alla
  • Kaalu võimalust hankida perele paanikanupp

Paanikanuppudest on kõige mugavamad võtmehoidja tüüpi puldid, mida saab kaasas kanda. Varsti peaksid müüki tulema ka mobiiltelefonid koos hädaabi-nupuga. Ohtlikes olukordades võivad käed väriseda ning hädaabinumbri valimine võib osutuda keerukaks.

Novembri pimedad ööd ja lühikesed päevad lihtsustavad varaste liikumist. Et kindlustada Sulle nii kodus kui kodunt eemal olles südamerahu, oleme oma klientidele teinud sõbrakampaania. Kui Sul on juba olemas koduvalve, siis kontrollige selle korrasolu. G4S Eesti soovitus on alati kodunt lahkudes signalisatsioon peale panna, et tagasi tulles vältida ebameeldivaid avastusi.

Kategooriad: Koduvalve lahendused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar