Kommi ja lillede asemel annetus

15. märtsil tähistab G4S 25. sünnipäeva. Tunneme piiritut uhkust, et oleme saanud pakkuda Eesti rahvale turvatunnet juba veerandsada aastat! Oma sünnipäevaks soovime, et lisaks turvalisele riigile jääks pikkade-pikkade aastate möödudes alles ka meie rahvuslik pärand. Sellepärast on meie jaoks parim kink, kui teed meie sünnipäeva puhul annetuse Eesti kultuuri toetuseks. Valisime välja kaks muusikaga seotud olulist projekti, et meie rahva väärtuslikku loomingut saaks tulevikus veelgi paremana nautida.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue saalikompleksi ehitus

Juba 20 aastat tagasi otsustas riigikogu, et Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) peab saama oma maja. 1999. aastal see valmiski, kuid poolikul kujul – ehitamata jäid sellise kõrgkooli jaoks hädavajalikud esinemisruumid. Uus kontserdisaal poleks ainult akadeemia üliõpilastele ja vilistlastele etenduste korraldamiseks ja kontsertide andmiseks, vaid aitaks elavdada pealinna üldist muusikaelu. Saal oleks kohandatav väga erinevate esituskoosseisude ja muusikastiilide tarbeks.

Uus saalikompleks koosneks 479-kohalisest kontserdisaalist ja 130-kohalisest black box-tüüpi teatrisaalist. Praeguseks on valmis saanud aadressile Tatari 13 / Sakala 17 ehitatava hoone projekt, mille ehitusmaksumus on 9 miljonit eurot. Sellele lisandub sisustuse ja pillide maksumus ehk umbes veel miljon eurot.

Fotodel EMTA uue saalikompleksi vaated. 

Kavandatud rahastamine on järgmine:

  • SA Archimedes (Euroopa Liidu raha) – 4 miljonit eurot
  • Eesti Kultuurkapital – 4 miljonit eurot
  • EMTA omafinantseering – 2 miljonit eurot
G4Si toetusaktsiooniga aitame EMTAt omafinantseeringu kokkusaamisel. Toetades seda projekti, suurendad lootust, et uus saal valmib juba Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja on üks selle piduliku tähistamise kohtadest!

EMTA saalikompleksi projekti saab toetada, tehes ülekande Tartu Ülikooli Sihtasutuse arveldusarvele (tulumaksust vabastatute registris):

Saaja: Tartu Ülikooli Sihtasutus
SEB Pank IBAN: EE471010102026293006
Swedbank IBAN: EE532200221010373441
Selgitus: "Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia toetuseks (G4S 25 juubeliannetus)"

Gustav Adolfi Gümnaasiumi Monsterpiano projekt

Monsterpiano on jalgadega mängitav suuregabariidiline klaver, mis aitab tõsta õpilaste huvi nii muusika kui liikumise vastu. Innovatsiooni ja õpilaste mitmekülgset arengut soosiva koolina soovib Gustav Adolfi Gümnaasium (GAG) soetada sellise klaveri ka oma ruumidesse. Monsterpiano on universaalne vahend, mida saab kasutada 1.–12. klassini muusika algõppeks, grupitöö ja esinemisoskuse arendamiseks, aga ka aeroobseks tegevuseks ja niisama lõbuks.


Videos esitavad kooliõpilased Monsterpianol lugu "Heart and Soul".

Ühtlasi soovib GAG selle projektiga saada Monsterpiano metoodika ja oskusteabe ning demo- ja katsekooliks. GAGil on visioon, et Monsterpiano oleks tulevikus Eesti koolides ja mujal muusikaklassides tavaline õppevahend. GAGi õpetajate juhendamisel ja koostöös õpilastega töötataks esitamiseks välja huvitavaid ja atraktiivseid kavu. Õpilased saavad toredaid esinemis- ja eneseteostusvõimalusi üle kogu Eesti.

Monsterpiano maksab üle 21 000 USA dollari, kuid tänu kokkuleppele Monsterpiano tootjaga saab kool selle omale 15 960 USA dollariga. Tänu Gustav Adolfi muusikakoolilt, firmadelt ja eraisikutelt kogutud annetustele on praeguseks olemas kolmandik vajaminevast summast.
G4S loodab koostöös teiste heade toetajatega leida raha puuduoleva summa katmiseks.

GAGi Monsterpiano projekti saab toetada, tehes Gustav Adolfi Sihtasutuse arveldusarvele (tulumaksust vabastatute registris) ülekande:

Saaja: Gustav Adolfi Sihtasutus
Swedbank IBAN: EE732200221031708037
Selgitus: "GAGile Monsterpiano ostuks (G4S 25 juubeliannetus)"