Sinu eest valvel!

Detsember 2014

Uue põlvkonna koduvalve

  • Kuupäev: 09.12.2014
    Autor: Kristjan Mikk

Kujuta ette, et oled astumas lennukile ja ees terendab puhkus soojal maal, kui Sulle helistatakse G4Si juhtimiskeskusest. Murelik klienditeenindaja uurib, kas Sinu koju oleks vaja saata patrullekipaaž seoses sealt juhtimiskeskusesse jõudnud häiresignaaliga. Mida teha? Kõik lähedased on hõivatud ning Sinu kodus ei ole ka videokaameraid, mis aitaksid asjasse selgust tuua. Siiski haarad taskust nutitelefoni ja näed selle ekraanilt pilti oma kodust, kust paistab, et kõik asjad on omal kohal ning tegu oli valehäirega. Võid rahulikult välja hingata, patrulli minema saata ja end lennukis mugavamalt istuma sättida. Ulme? Ei, hoopis uudne lahendus, mis kaasneb G4S Koduvalve Pluss teenusega. 

G4S Koduvalve Pluss on Eestis uus ja ainulaadne teenus, mis võimaldab lihtsal moel nutikate juhtmevabade seadmete abil oma kodus toimuval silma peal hoida.

Milliseid võimalusi Koduvalve Pluss pakub?

  • Koduvalve Pluss üheks silmapaistvamaks komponendiks on fotokaameratega liikumisandurid. Häire korral jäädvustab andurisse paigutatud kaamera ruumis toimuva ja saadab pildi omaniku nutiseadmesse. Pilt avatakse spetsiaalses G4Si rakenduses, mille klient saab ise App Store’ist või Google Playst tasuta alla laadida. Nii nagu üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, annab ka jälgitavast alast tehtud foto oluliselt rohkem infot kodus toimuva kohta. Kaamera toimib hästi ka pimedas, kuna andurisse sisseehitatud valgustuse abil ei jää pilt kunagi liiga pime. Arvukatest lisafunktsioonidest hoolimata on liikumisanduritel tavalisest isegi pikem eluiga, kuna need aktiveeruvad vaid siis, kui süsteem on valvesse pandud. Patareisid peab vahetama harva ning selle toimingu vajalikkusest annab aegsasti teada ka nutirakendus.
  • Pilti on võimalik näha ka siis, kui häireolukorda pole – G4Si rakenduse kaudu saad anda distantsilt kaamerale käskluse jäädvustada ruumis toimuvat, et uurida, kes on parajasti kodus, või vaadata reisil olles, mida lapsehoidja või lapsed teevad. Liikumisanduritega on võimalik siduda ka olmegaasi- ja veelekkeandureid. See võimaldab luua Koduvalve Plussist tõeliselt targa lahenduse, mis suudab jälgida palju rohkemat tavaline valvesüsteem.
  • Veel ühe eelisena saad oma kodu nutirakenduse abil valvesse panna ja valvet maha võtta ka eemalt. Koduvalve Pluss teenust on mugav juhtida nii mobiili kui veebi kaudu, mis võimaldab näiteks kontori töölaua tagant või komandeeringus olles kodu valvest maha võtta, kui koolist koju jõudnud laps unustas koodi ja ruumid läksid häiresse. Kui Sul jääb kodust kiiruga lahkudes kripeldama, kas koduvalve sai ikka peale, saad seda jällegi mugavalt telefonist kontrollida.
  • Koduvalve Pluss süsteemi saad ühendada ka teisigi koduseid seadmeid ning neid telefoni või arvuti teel juhtida. Valvesüsteemiga samast kohast juhitav elektriline garaažiuks, õuevalgustus või saunakeris on tänuväärne mugavus koduse elu lihtsustamiseks. Valmistudes reedeõhtuseks maalesõiduks, saad oma pere mugavust oluliselt suurendada, kui lülitad maakodu küttesüsteemi juba eelnevalt mobiilist tööle.
  • Koduvalve Plussil on veel üks oluline eelis. Kuna süsteem on ühendatud otse G4Si serveriga, saab meie tehniline tugi rikete korral need kiirelt tuvastada ja enamiku neist kõrvaldada kaughalduse teel. G4Si tehniline tugi saab distantsilt muuta valveseadmete seadistusi, näiteks lisada ja muuta kasutajaid või nende koode, sisestada valveseadmesse oma telefoninumbri, mis võimaldab koju helistada ja valveseadme paneeli kaudu pereliikmetega suhelda. Lisaks saab kaughalduse teel tuvastada rikete põhjuseid, jälgida andurite patareide staatust või mobiililevi parameetreid. Kaughaldus suurendab oluliselt valvesüsteemi kasutaja mugavust, muutes seadistustoimingud kiiremaks ja vähendades tehniku kohalekutsumise vajadust.

Koduvalve Pluss süsteemil on palju teisigi eeliseid, millega on kõige parem tutvuda Koduvalve Pluss seadmeid ise katsetades ja katsudes. Huvi korral võta meiega ühendust ning korraldame Sulle personaalse konsultatsiooni G4Si peamaja spetsiaalses demoruumis.

Võid üllatuda, kui palju saab uue tehnoloogia abil oma elu lihtsamaks ja pingevabamaks muuta. Ilmselt oled päri, et uutele seiklustele vastu minnes on parimaks kaaslaseks mõnus ootusärevus, mitte aga mure oma kodu pärast. Koduvalve Plussiga oled sellest murest prii.

Kristjan Mikk

teenuste arendusjuht

Kategooriad: Detsember 2014  

Kommentaarid

Lisa kommentaar