Videovalve

Imeloom Milestone ehk kaasaegsed videovalvelahendused

  • Kuupäev: 24.11.2011
    Autor: Kadi Sumberg

Turvaspetsialistide seas ei ole sõna Mielstone mingi imeloom. Milestone Xprotect sõna taga peitub Milestone Systems AS poolt loodud IP videohalduse platvorm, mis võimaldab ehitada tänapäevaseid videovalvesüsteeme ning mida G4S on müünud oma klientidele juba paar aastat. Kuna usume selle süsteemi tulevikku, annab turvatehnikadivisjoni tootejuht Veikko Raasuke ülevaate, mis on selle tootja eelised.

Uus tase

Milestone´i esimene versioon nägi ilmavalgust 1999. aastal, mil IP-põhine videovalve oli pigem julgete unistus kui käega katsutav reaalsus. Turul olid esimesed IP-kaamerad, mis oma kvaliteedi poolest olid pigem mänguasjad kui tõsiselt võetavad valveseadmed. Vaatamata sellele oli Milestone’i loojatel julgust uskuda, et just see on tee, kuhu videovalve liikumas on. Edule aitas kaasa lairiba võrguühenduste levik ja kiire tehnoloogia areng selles valdkonnas.

Milestone ekraan

Milestone otsustas oma süsteemi üles ehitada OPC (Open Platform Company - avatud platvormi) süsteemile ning täna on see üks põhilisemaid konkurentsieeliseid ja unikaalne müügiargument. OPC kujutab endast tarkvarasüsteemi, mis baseerub avatud standarditel ja täielikult dokumenteeritud programmeerimisliidestel. See tähendab, et kolmandad, tootjast sõltumatud osapooled, saavad tarkvarale lihtsaid ja tuntud vahendeid kasutades lisaväärtust luua. Selle tulemusena on tänaseks loodud üle 300 lisaväärtust pakkuva lahenduse.

Parimateks integratsiooni näideteks on innovatiivsed videoanalüütika lahendused, sõiduki numbrituvastus, kassavalve, läbipääsusüsteemid, IP-fonosüsteemid, hooneautomaatika jne. Just OPC on see, mis annab kliendile tulevikukindluse – kui täna ei ole otsest vajadust videoanalüütika või läbipääsusüsteemi integratsiooni järele, on kliendil teadmine, et vajadusel saab ta selle endale lisada ilma süsteemi vahetamata.

Milestone’i „äpid“

Me kõik mäletame aega, kus mobiiltelefonil oli ainult üks funktsioon. Tänased avatud platvormile üles ehitatud nutitelefonid on aga „elama“ hakanud, igaüks saab vastavalt oma soovidele juurde lisada erinevaid funktsioone ehk app´e. Sama kehtib ka Milestone’i tootepere OPC puhul. Täna tehtud valik Milestone kasuks annab tulevikukindluse ja vabad valikud.

Milestone Xprotect tootepere toetab üle 900 erineva kaamera ja videoenkooderi rohkem kui 80 tootjalt. Sellega saab klient valikuvabaduse ning ei pea piirduma ühe tootja kaameravalikuga – valida saab lihtsatest ja madalama hinnaklassiga kaameratest kuni tehnoloogia tipptasemesse kuuluvate termokaamerateni välja.

Milestone’i tarkvara töötab igapäevaselt tuntud standardsel IT-riistvaral ja Microsoft Windows operatsioonisüsteemil. See annab kliendile võimaluse valida just endale sobiliku hinnaklassi ja kvaliteeditasemega riistvaraplatvormi, millele G4S saab lahenduse ülesse ehitada. Lihtsast lauaarvutist on võimalik ilma vaevata ehitada 8 kaameraga kaasaegse IP-videoserver ning areneda kuni tõeliselt suurte klasterdatud lahendusteni välja.

Parimateks integratsiooni näideteks on innovatiivsed videoanalüütika lahendused, sõiduki numbrituvastus, kassavalve, läbipääsusüsteemid, IP-fonosüsteemid, hooneautomaatika jne.

Postitused Milestone´i videovalve teemal:

Milestone´i auhind Läti Panga projekti eest


Jysk näeb Milestone´i videovalvesüsteemist kasu


Kategooriad: Videolahendused   Videovalve   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar