Videolahendused

G4S hoiatab: Dahua videosalvesteid tabas küberrünnak, seadmete kaitsmiseks tuleb teha tarkvarauuendus

  • Kuupäev: 10.10.2017

Ohustatud on Dahua toodetud turvakaamerate salvestusseadmed, mis on ühendatud internetti ja mille tarkvara pole peale 2017. aasta juulit uuendatud. Salvestusseadmete näol on tegemist eraldi seadmetega, mis on mõeldud turvakaamera pildi salvestamiseks.

Tootjafirma Dahua on teinud tarkvarauuendused, mis seadmeid taoliste rünnakute eest kaitseb, ja soovitab kindlasti kõikide salvestite tarkvara uuendada.

Dahua on maailmas tuntud videosüsteemide tootja, mille videosalvestid on Eestis laialt levinud.

Meile teadaolevalt on Eestis kasutusel üle 1000 sellise salvestusseadme. G4Sile on Eestis teada kaks juhtu, kus videosalvestisse oli sisse häkitud.

Kuidas aru saada, et seade on küberründe ohvriks langenud?

Häkkerite ohvriks langenud salvesti omanik näeb turvakaamera poolt salvestatava pildi asemel musta ekraani ja kaamera nimetuse asemel on ekraanil kiri „Hacked“. Lisaks on muudetud seadmete paroolid ja tõkestatud sellega ligipääs.

Kuidas seadme tarkvara uuendada?

Üldised turvasoovitused:

  • Kõiki otse internetti ühendatud seadmeid on võimalik rünnata ja võtta need häkkeri poolt kontrolli alla. Minimaalne mida iga kasutaja selle ärahoidmiseks teha saab on vahetada seadme kasutajanimi ja parool ning hoida seadme tarkvara uuendatud.
  • Uusi turvaseadmeid paigaldades vaheta kohe nende tehaseparool. Samuti tuleks paroole kord aastas uue vastu vahetada. Mida keerulisem parool, seda parem.
  • Uuenda valveseadmete tarkvara. Seda võib teha ise või turvatehniku abiga, kes tavapärase hoolduse käigus ka tarkvara versiooni üle kontrollib ja vajadusel uue vastu vahetab.
  • Turvasüsteeme on vajalik regulaarselt hooldada. Üks osa hooldusest on ka seadme tarkvara uuendamine ja paroolide vahetamise meelde tuletamine kasutajale. Turvasüsteemide hoolduslepingu sõlmimiseks G4Siga võtke ühendust 6511800.
Kategooriad: Videolahendused   Videovalve  

Kommentaarid

Lisa kommentaar