Videolahendused

Kristiine kaamerasüsteemi hanke võit

  • Kuupäev: 21.03.2012
    Autor: Maarika Haavistu

Fooritule kaamera

G4S Eesti tütarettevõte Alarmtec AS võitis Tallinna transpordiameti poolt korraldatud hanke, mille käigus paigaldatakse aprillis Tallinnas Kristiine ristmikule kaks Eestis seni ainulaadset kaamerasüsteemi.

Valvekaamerad Kristiine ristmikul hakkavad jälgima mootorsõiduki juhtide rikkumisi Endla tänava poolt kesklinna suunas ja Sõpruse pst poolt kesklinna suunas. Kaamerate tööpõhimõte seisneb punase fooritule rikkumise, kiiruse ületamise ja ühistranspordiradade väärkasutuse jälgimises ning rikkumise korral hetkeolukorra fikseerimises. Fikseeritud andmed edastatakse politsei infosüsteemi menetlusprogrammi, mis väljastab rikkujatele trahvinõuded.

Tallinna transpordiametiga sõlmitud lepingu alusel paigaldab Alarmtec AS ristmikule valvekaamerad, lisaks tagatakse seadmete hooldus ja valveteenus. Esialgu on kaamerate hooldusleping sõlmitud üheks aastaks. Tallinna transpordiameti projektijuhi Tiit Laiksoo sõnul on esialgu tegemist pilootprojektiga, kuid hiljem on plaanis projekti laiendada.

Kaamerasüsteem on analoogne Eesti suurematel maanteedel asuvate kiiruskaameratega. Kaamerate tootja Vitronic on Saksamaa ettevõte, mis on spetsialiseerunud LIDAR-il põhinevate tehnoloogiate tootmisele. Vitronic toodab ka logistikasektorile autode skaneerimise, OCR koodide lugemise, videojälgimise tarkvara, samuti liikluses kasutatavaid kiirus- ja fooritulekaameraid ning tollimaksude kontrollimise tarkvara. Sarnaseid kaamerasüsteeme, mis jälgivad kiiruse ületamist ja punase fooritule rikkumist kasutatakse laialdaselt näiteks Saksamaal ja näiteks Lähis-Idas Kataris.

Kategooriad: Huvitav   Videolahendused   Videovalve   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar