Videolahendused

Lase kaameral ennast valvata

  • Kuupäev: 31.10.2011
    Autor: Tarmo Nigols


Londoni kesklinnas ei ole võimalik astuda sammugi, jäämata mõne turvakaamera vaatevälja. Suurbritannia pealinn on kõige tihedamalt videovalvega kaetud linn maailmas. Miks? Sel lihtsal põhjusel, et tegemist on efektiivseima valvelahendusega ennetamaks kuritegevust ja aitamaks lahendada juba toime pandud süütegusid.

Üha enam kogub see moodne valvelahendus populaarsust ka meil, nii avalikus ruumis kui ka ärides ja eramutes. Maailma suurima turvalahenduste looja G4Si Eesti ettevõte on välja töötanud videovalvelahenduse ka korteriühistutele. Ikka silmas pidades, et kliendipoolse väikseima kuluga saavutada võimalikult suur turvalisus.

Video toob kokkuhoiu

Jõukamad ühistud palkavad omale valvureid. Olukorras, kus inimtööjõu hind aina tõuseb, kuid tehnika üha kvaliteetsemaks ja odavamaks muutub, ei ole kahtlustki, et valvuri palgalt maha võtmine ning videovalve kasuks otsustamine annab tuntava säästu.

G4Si videovalvelahendus korteriühistutele on mõeldud ärksatele kogukondadele, mille liikmed hoolivad ka sellest, mis toimub nende korteri välisukse taga. Videovalve aitab silma peal hoida kogu territooriumil, alates sissesõidust, kuni parklas, keldris, garaažis ja trepikojas toimuvani.

Kohti, mida video abil hõlbus jälgida, on rohkemgi. Näiteks prügikonteinerid. On ju paljudele ühistutele tuttav mure, et konteinerisse kipub sattuma võõrast prügi. Või on kahtlus, et prügivedaja petab ega käi nii tihti kui peab. Või ehk hoopis keegi oma maja elanikest ei hooli prügi sorteerimisest ja pillub toidujäätmeid pakendikonteinerisse. Videovalve abil on kõik need mured lihtsalt lahendavad.

Mänguplats teleriekraanil

Elamurajoonides on levinud probleemiks, et laste mänguväljakul käivad soovimatud külastajad. Nendeks võivad olla puberteedieas teismelised, kes vahel mõne kiige või liumäe kallal oma jõudu näitavad. Nendeks võivad olla kõrvalmajade hoolimatud elanikud, kes oma koertelkassidel süüdimatult liivakasti reostada lasevad. Mustemaid stsenaariume siinkohal isegi ei mainiks. Et teie põnnidel oleks turvaline mängida, kaaluge tõsiselt ka mänguväljakule kaamera paigaldamist. Tasub teada, et videovalve abil on igal pereemal võimalik oma lapse tegevust mänguväljakul arvuti- või teleriekraanilt jälgida.

Üksteisest hoolivates väikestes kogukondades on loomulik, et naaber hoiab jõudumööda silma peal ka naabri varal. Kuid paratamatus on see, et iial ei jõua naabrite silmad kõikidesse vajalikesse kohtadesse. Rääkimata sellest, et naabri silmad ei salvesta tõendusmaterjali. Turvakaamera salvestus võimaldab hiljem tuvastada võimaliku vargus- või kahjujuhtumi, annab tõendeid päti kinni pidamiseks ja vastutusele võtmiseks.

Pätt pelgab videot

Oluline on ka tõsiasi, et videovalvesüsteemi olemasolu aitab efektiivselt pahategusid, kahjujuhtumeid ja nende menetlemisega kaasnevat aja- ning närvikulu ennetada – pätt lihtsalt väldib kohti, kus on oht vahele jääda.

G4Si videovalveseadmeid on võimalik soodsalt osta ja kui ühekordne investeering tundub suurena, siis vajadusel anname seadmed ka rendile. Videovalve lahenduse töötab G4S ühistule välja tasuta. Seega – lase G4Sil olla sinu eest valvel ja muuta ümbruskond võimalikult väikeste kuludega maksimaalselt turvaliseks.
Kategooriad: Videolahendused   Videovalve  

Kommentaarid

Lisa kommentaar