Sinu eest valvel!

Detsember 2012

Nutikas kasutab nutiparkimist

 • Kuupäev: 03.12.2012
  Autor: Kristjan Mikk
Nutitelefoni rakenduse abil saate oma autot nutiparkida kõikjal üle Eesti. Nutiparkimine on mugavaim võimalus oma sõiduki parkimise eest tasuda ja kulusid kontrolli all hoida, olgu siis eraisiku või ettevõtjana.
Tehnoloogia areneb järjest kiiremini. EMT andmetel näitab nutitelefonide müügistatistika, et Eestis on hinnanguliselt 25 protsendil telefonikasutajatest taskus nutitelefon, mis muudab meie argipäeva tänu erinevate rakenduste kasutamisele järjest mugavamaks ehk juhatab teed, mängib muusikat, salvestab telekast saateid, aitab treeningstatistikat pidada või näitab videovalve kaamerate pilti. Ka parkimisteenuse kasutajad saavad lõpuks lahti tüütust SMSide toksimisest ega pea enam kunagi muretsema, avastades, et parkimine ununes lõpetada.

Parkimiskorraldusega tegelev G4Si tütarettevõte AS Ühisteenused pakub nutiparkimist - nutitelefonipõhist parkimisrakendust, mis muudab parkimise mugavamaks ning aitab parkimiskulud kontrolli alla saada. Nutitelefoni rakenduse abil saate oma autot nutiparkida Tallinnas, Tartus ja Viljandis ja kõikides Ühisteenuste hallatavates eraparklates ning Europarki ja Cityparki eraparklates üle Eesti.

Nutiparkimise lahendus pakub erinevaid makseviise, leiab GPS-positsioneerimise kaudu lähimad parkimiskohad, jätab meelde viimased kasutusel olnud parkimistsoonid ning annab detailse ülevaate parkimise ajaloost. Parkimiskulud on vajaduse korral selgelt eristatavad ja lihtsalt kajastatavad - rakendus annab vajadusel ülevaate parkimiskuludest sõidukite kaupa ning võimaldab seada piiranguid, millistel sõidukitel on parkimise õigus.

 Nutiparkimise rakenduse funktsioonid:

 • asukohapõhine otsing kaardilt – positsioneeritakse auto asukoht, leitakse linna parkimistsoon või lähimad parklad,
 • erinevad maksemeetodid – ettevõtte krediit, eraisiku krediit ja krediitkaart,
 • parkimisajalugu – hoiab ettevõtte parkimiskulud kontrolli all, kuuarvele lisatakse ülevaade auto parkimise ajaloost autonumbri põhiselt,
 • parkimise algusaja valik – võimaldab fikseerida sobiva aja tulevikus,
 • parkimistsoonide kiirvalik – rakendus jätab meelde hiljuti kasutatud parkimistsoonid või pakub asukohale lähimad,
 • limiidi fikseerimine – jättes parkimise lõpu aja määramata, pargitakse auto neljaks tunniks,
 • parkimise äratus – parkimine ei unune aktiivsesse olekusse, kuna rakendusel on parkimise äratus,
 • võimaldab mitme auto parkimist samaaegselt – näiteks enda auto parkimine ühte ja abikaasa auto teise parkimistsooni,
 • mitme parkimistsooni samaaegne kasutamine – võimalik kasutada olukorras, kui ühes parkimistsoonis kehtib tunnipilet ja teises päevapilet,
 • võimaldab Eestit külastavatel välismaalastel kasutada mobiilset parkimist – kehtiv krediitkaart võimaldab parkimise eest kohe maksta.

Vaata eeliste kohta lisaks siit.

Europarki ja Cityparki eraparklate parkimisaladel (SMS-tsoonid, tasumine SMSiga) toimub nutitelefoniga parkimise eest tasumine mobiilsideoperaatori vahendusel ning vastavalt parkimisalal kehtestatud hindadele ja oma mobiilsideoperaatori tasudele. Seega ei kajastu SMS-tsoonides parkimised nutiparkimise arvel, vaid teie mobiilsideoperaatori esitataval arvel.

Nutiparkimise rakenduse saab tasuta alla laadida nii Android- kui ka iPhone’i nutitelefonile siin.


Head kasutamist!

 

Kristjan Mikk

teenuste arendusjuht

Kategooriad: Sügis 2012  

Kommentaarid

Lisa kommentaar