Sinu eest valvel!

September 2014

4x4 reisid Kesk-Aasias. Enne teleriekraanile jõudmist

  • Kuupäev: 09.09.2014
    Autor: Tarmo Pärjala

Tõsisemad matkasellid ja ka niisama matkahuvilised on ilmselt tähele pannud, et ETV2-s on parajasti käimas 4x4 reisid 4. hooaeg nimega „Kasahstan ja Kõrgõzstan". Tegu on 4x4 reiside seltskonna eelmise suve seikluste kajastusega. Sel suvel käisid rahutud matkasellid vallutamas juba uusi Kesk-Aasia sihte, kaaslaseks loomulikult G4S autovalve. Uus hooaeg jõuab teleriekraanile alles järgmisel aastal, kuid Sinule G4S kliendina saame juba praegu natuke saladuskatet kergitada, andes väikse ülevaate sellest, mis pöörastest seiklustest tulevastes osades juttu tuleb.

4x4 reiside sellesuvine autoreis viis matkajad palavasse Kesk-Aasiasse. Selleks korraks valitud rajad ei olnud just kõige ekstreemsemad, kuid see-eest äärmiselt huvitavad. Need lubasid neljal maasturil liikuval reisiseltskonnal kohtuda oma teel paljude toredate inimestega ning judinaidtekitavalt imekaunite ja lummavate kohtadega. Teele jäi sadu kilomeetreid asustamata kõrbealasid nii Türkmenistanis kui ka Usbekistanis, samuti Tadžikistani lummav Pamiiri mäestik koos käredate mägijõgedega ning maailma kõige rõõmsamate ja sõbralikumate inimestega. Kokku ületati üheksat piiri, kusjuures piiriületused vältasid kolmveerand tunnist kuni seitsme tunnini. Õhutemperatuurid varieerusid teel oldud aja jooksul neljakümne seitsmest plusskraadist miinus kolmeni. Ning, nagu suviti juba kombeks saanud on, tunti kõige teravamat külmust Kõrgõzstanis veetud öö ajal. Eelmise aasta suvel jäi see mägine riik samuti reisiseltskonna teele. Tundus, nagu see oleks Kõrgõzstan neid kogu selle aja tagasi oodanud!

Reisi rekordid

Sellesuvise reisi kõrgeimaks punktiks jäi Hiina ja Kõrgõzstani piiri ääres looklev Pamiiri-kiirtee lõik oma 4655 meetriga. Kõige hirmsamaks ööbimis-kogemuseks aga huntide ulgumise saatel veedetud jahe öö juba eelpool mainitud lummavas Pamiiri mäestikus. Lisaks tuulest, liivast ja kõrgustest tekkiv pahaendeline silmahaigus, mis kaks reisiseltskonna liiget oma valutavasse ja ebamugavasse haardesse võttis, ning nad alles peale kodumaal osaks saanud meditsiinilist sekkumist lahti lasi.

G4S autovalve kõikjal kaasas

34 päeva jooksul sõideti läbi ligikaudu 15 000 kilomeetrit ning selle jooksul külastati Venemaad, Kasahstani, Türkmenistani, Usbekistani, Tadžikistani ning Kõrgõzstani. Kogu reisi ajal oli võimalik 4x4 reiside seltskonnal silma peal hoida G4S kodulehe kaudu, mis pidas ühendust autovalveseadmetega. Põnevad tehnilised vidinad lubasid matkajatel näidata teed, mida mööda sõidetud, ka uudishimulikele kohalikele, kes enamasti ei suutnud selle peale oma imestust tagasi hoida. Tagasi jõuti kenasti ühes tükis ning sama käis ka autode kohta. G4S loodab ka järgnevatel aastatel reisisellidel toeks olla, et pakkuda nii neile kui televaatajatele unustamatuid, kuid samas turvalisi elamusi. Tutvu Sinagi G4S autovalve võimalustega siin.

Tarmo Pärjala

turundusjuht

Kategooriad: September 2014  

Kommentaarid

Lisa kommentaar