Oktoober 2013

Paneme õla alla korvpalli Noorteliigale

  • Kuupäev: 21.10.2013
    Autor: Priit Sarapuu

2013. aasta sügisest alates mängivad kõik 13–19-aastased noormehed ja neiud G4S Noorteliiga nime kandval turniiril.

Alles see oli, kui Eesti pinnal sai noormeeste U20 Euroopa meistrivõistlustel näha noorte tippkorvpalli. Eesti noortekorvpalli arenemisse annab oma panuse ka G4S – lisaks korvpalli meistriliiga ja rahvuskoondise suurtoetamisele toetab G4S peasponsorina ka Eesti noorte meistrivõistlusi. 2013. aasta sügisest alates mängivad kõik 13–19-aastased noormehed ja neiud G4S Noorteliiga nime kandval turniiril.

Korvpall on vaieldamatult üks populaarsemaid spordialasid, mis ületab ammu vaid mänguväljaku piire. Eestis mängitakse seda rohkem kui 200 klubis ja spordikoolis. Ja kui lisada harrastajatele ka pereliikmed, sõbrad-tuttavad, kes usinalt kaasa löövad, on aktiivseid kossusõpru kaugelt üle kümnete tuhandete.

Tänapäeva noortele mõeldes meenub esmalt, et noori on järjest raskem panna spordist huvituma. Infotehnoloogiaühiskonnas on suhtlus ja ka võistlused koondunud pigem internetti – uuringute kohaselt veedab ¾ meie noortest rohkem kui kolm tundi päevas arvuti taga. See on murettekitavalt pikk aeg, millest pool võiks kuuluda spordile. Näiteks korvpallile.

Kui korvpalliliit meile noorteliigadega seotud tulevikuplaane tutvustas, nägime selles head võimalust anda oma panus sellesse, et ka tulevikus oleks korvpall Eesti armastatuim spordiala. Noortesuuna arendus on korvpalliliidu üks tähtsamaid valdkondi, kuid ilma suurtoetajateta poleks edasiminek võimalik. Paneme õla alla korvpalli Noorteliigale – võistlussarjale, mille raames osaleb ligi 200 noorte võistkonda. Kokku on Eestis korvpalliga tegelemas ligi 7000 last ja noort – 350 klassitäit tüdrukuid ja poisse, kelle jaoks on korvpall parem kui internet. Meie sooviks ja missiooniks on tuua korvpalli juurde rohkem noori, et virtuaalsete like’ide ja poke’ide asemel jahitaks mängupunkte ja sõprade päris tunnustust: „Hea mäng, oled kõva tegija!"

Kutsume üles ka teisi ettevõtteid panustama korvpalli arengusse. Lisaks „suurele korvpallile" vajab tuge ka noorte korvpall. Sest tänased noored on homsed tegijad, kelle „kolmeseid" ja pealtpanekuid vahendavad kõik spordikanalid.


Priit Sarapuu

juhatuse esimees

 

Kategooriad: Oktoober 2013  

Kommentaarid

Lisa kommentaar