Mai 2014

Neli müüti sularahaveo kohta

  • Kuupäev: 06.05.2014
    Autor: Peeter Torim

Eelmises uudiskirjas lükkasime ümber väite, justkui oleks sularaha peatselt hääbuv maksevahend. Statistika näitab, et kaardimaksete laialdasest levikust hoolimata ei ole sularaha kasutamine viimastel aastatel vähenenud ning prognoosid ei näita selle juhtumist ka lähitulevikus. Purustame sedapuhku mõned sularahaveo-teemalised müüdid, millest juhindumine võib seada ohtu ettevõtete turvalisuse.

Koostöös Swedbankiga said sõnastatud mõned enamlevinud müüdid, eesmärgiga tõsta panga klientide teadlikkust. Et teema on oluline, toome need müüdid veel kord välja. Ilmselt leidub ka meie klientide seas ettevõtjaid, kes ignoreerivad tänini suuremate summade kaasas kandmise ja transportimisega seotud riske. Seda tehes ja teatud müütidest juhindudes seavad nad aga ohtu nii ettevõtte töötajate kui raha enda turvalisuse.

Müüt nr 1 – rahaveoteenus on mõeldud suurtele ettevõtetele

See, et sularaha mugavalt ja turvaliselt kontole jõuaks, on oluline igas suuruses ettevõttele. Kiiret raha laekumist aga hindavad ja peavad isegi olulisemaks just väikesed ettevõtted. Tihti pole väikeettevõtjal raha hoiustamiseks vajalikke tingimusi – ka sellisel juhul on rahaveoteenus ainuõige valik.

Müüt nr 2 – inkassaatorid tegutsevad vaid suuremates linnades, minu poe juurde nad küll ei tule

G4Si sularahadivisjon pakub sularaha transportimis- ja töötlemisteenust ligi 450 kliendile. Aastas läbivad meie sularahaveo autod rohkem kui pool miljonit kilomeetrit ning kinnitame, et siiani ei ole ükski klient oma asukoha tõttu meie teenusest ilma jäänud. G4S osutab teenust üle Eesti.

Müüt nr 3 – väikepoodnik saab sularaha pangakontorisse viimisega ise paremini hakkama

Ka väikepoodnik peab mõtlema enda ja oma töötaja turvalisuse peale, tänaval rahapakiga liikuv töötaja on röövlile kerge saak. Andes rahaveo ülesande spetsialistidele, on äri omanikul üks mure vähem ning töötajatel kindlasti turvalisem tunne. Kõik nõuetekohaselt G4Sile üle antud rahaveosed on kindlustatud ja kliendi omavastutuse määr null.

Müüt nr 4 – rahaveoteenus on väga kallis

Rahaveoteenus ei ole kallim kui taksosõit või kullerteenus, samuti on rahaveoteenuse hinna sees raha ülelugemine ja arvele kandmine. Kõigele lisaks töötab rahaveoteenus kahes suunas ehk väga mugav on samaaegselt raha äraveoga tellida kassasse vahetusrahaks münte ja väikeseid kupüüre.


Peeter Torim

sularahadivisjoni direktor
Kategooriad: Mai 2014  

Kommentaarid

Lisa kommentaar