Mai 2014

Tänapäevase tõkkepuu võimalused

  • Kuupäev: 06.05.2014
    Autor: Veikko Raasuke

Büroohooned, kaupluste territooriumid, muud äripinnad ning ka korteriühistud on sageli kimpus pahatahtlike parkijatega, kes kipuvad hoonet ümbritsevas parklas oma autot päevade kaupa parkima, halvimal juhul seal ka ebaseaduslikke kihutamisvõistlusi korraldama. Kurikaelte eemalhoidmiseks on mitu võimalust, üheks neist on territooriumi piiramine ja sissepääsu ette tõkkepuu paigaldamine.

Tõkkepuu rajamine tuleks läbi mõelda juba ehitusprojekti algfaasis. On hea, kui tõkkepuu toimimiseks vajalikud süsteemid (vundament, kaabeldus, detektorid) saavad loodud juba parkla või sellega piirneva hoone ehitustööde käigus. Kuna tõkkepuu rajamine eeldab kaevetöid, tuleb projekt eelnevalt kooskõlastada kohaliku omavalitsusega.

Kui vajalikud kooskõlastused saadud ning eeltöö tehtud, võib hakata tõkkepuud valima. Sobiva tõkkepuu leidmisel tuleb võtta arvesse selle kasutamise sagedust ning muid tegureid, mida tõkkepuu puhul oluliseks peetakse. G4Si tütarfirma Alarmtec sortimendist leiad tõkkepuu Designa Gate 1209, mis paistab silma nii oma elegantse disaini kui suurepäraste tehniliste näitajate poolest, millest tähtsaimad on ülim säästlikkus ja kiirus.

Tõkkepuu säästlikkuse taga peitub väga madal voolutarve. Kui keskmise tõkkepuu võimsus on 200–300 W, siis Designa Gate 1209-l jääb pidama 29–95 W juures. Ooterežiimis on see veel säästlikum – kõigest 8 W, mille taga on tõkkepuu innovatiivse tehnoloogia järgi toodetud hooldusvaba mootor. Tõkkepuu töötab temperatuurivahemikus –20 °C kuni +50 °C, mis tähendab, et meie kliimas saab seade hakkama ilma lisasoojenduseta, kuid soovi korral on võimalik ka see funktsioon lisada. Soojendus, mille võimsus on 250 W, võimaldab tõkkepuul töötada kuni 30-kraadises külmas.

Designa Gate 1209 avanemise kiirus teeb samuti paljudele konkureerivatele toodetele silmad ette, alates kõigest 1,3 sekundist (võrdluseks – teistel võtab see toiming enamasti kolm kuni kuus sekundit). Sellise tempokuse juures saab tõkkepuud vabalt kasutada ka tasulistes parklates, kartmata, et autod ummistavad sissepääsu.

Tõkkepuud saab juhtida nii statsionaarse nupu, puldi, telefoni, GSM-modemi, veebilehitseja kui ka spetsiaalse nutitelefoni rakenduse kaudu. Tegu on küll tasuliste lisadega, kuid samas annavad need hulgaliselt valikuid, juhul kui tavapärast juhtimismeetodit parajasti kasutada ei saa.

Kvaliteetne Designa Gate 1209 tõkkepuu on toodetud Saksamaal. Firma suuremate klientide seas on näiteks Frankfurdi lennujaam, mis saab uhkustada koguni 130 Designa Gate 1209 tõkkepuu paiknemisega oma territooriumil. Samuti reguleerib tõkkepuu G4Si üliturvalise peamaja esist liiklust Tallinnas.

Toote täpsemate spetsifikatsioonidega saad tutvuda siin.

 
Veikko Raasuke
 
tehnoloogia arendusjuht
Kategooriad: Mai 2014  

Kommentaarid

Lisa kommentaar