Sinu eest valvel!

Kevad 2012


Kuum ja turvaline

  • Kuupäev: 26.04.2012
    Autor: Andres Lember

Saaremaa ja tema väiksemad sösarsaared on suvel kuumad paigad. Kuidas hoida elu Saare maakonnas turvalisena? Maikuus jagavad Facebookis „Julged hoolida?“ keskkonnas sellekohaseid kogemusi nii saarlased kui ka mittesaarlased.


Kas oled muutusteks valmis?

Me oleme Tallinnast, me maksame! Pärast sellist sissejuhatust möistavad vist köik, millises maakonnas G4Si poolt algatatud Facebooki-liikumise “Julged hoolida?“ turvalisusprojekt „Hoolin oma kodukandist“ maikuus peatub. Saarlased, muhulased, ruhnlased, abrukalased ja vilsandlased on külalislahke rahvas ja alati heameelega nöus mandrieestlasi soojalt vastu vötma. Just sama soojalt on nad vastu vötnud ka „Julged hoolida?“, kus jagame mais huvitavat ja kasulikku lugemist nii noortelt kui vanadelt tegijatelt. Ja maksma ei pea selle eest ka hiidlane mitte.

„Julged hoolida?“ on loodud selleks, et öppida. Öppida üksteise kogemusest. Usun, et saarlastel on mida öpetada. Olgu näiteks vöi projekt „Turvaline küla“, kus turvalisuse eest vastutavate ametkondade esindajad käivad külast külla, otsides koos elanikega vastuseid küsimusele, mida saame paremini teha, et meie kogukond oleks turvalisem? Oma panuse projekti saame anda aga me köik – „Julged hoolida?“ keskkond ootab teie lugusid, ootab teie arvamusi nii asjadest, mis parandamist vajaksid kui ka asjadest, mis hästi tehtud.

Saaremaa-kuul on „Julged hoolid?“ autorite seas mitu pioneeri – esimest korda vötavad söna keskkoolinoored, kes räägivad internetiturvalisusest. Mis saaks olla parem kui sönum kui noortelt noortele. On ju tösiasi, et väiksemad juntsud vaatavad suurematele öpilastele alt üles, vanemaid kuulatakse, seega miks mitte jagada neid tarkusi sotsiaalmeedias, kus on palju noori.

Meie uueks autoriks on ka saarlane Ilmar Raag, kes esmakordselt „Julged hoolida?“ ajaloos räägib tegudest, kus „oleks“ mängib olulist rolli – vigu on raske tunnistada, kuid nendest öpime me köige rohkem. Tuntud tegijatest on oma arvamust avaldamas ka Saare maavanem Kaido Kaasik ning Maanteeameti poolt Villu Vane. Lisaks saab söna noorsoopolitsei ning räägime ka sellisest teemast nagu eakad ja kaherattalised.

Facebooki liikumisel „Julged hoolida?“ on juba 6000 toetajat, kaasamötlejat, kaasarääkijat. 6000 inimest, kellele läheb korda, kes soovivad anda oma panuse kogukonna turvalisuse suurendamiseks.

Tulge jagage ka teie oma tähelepanekuid, oma lugusid ka „Julged hoolida?“ keskkonnas. Ikka selleks, et aidata teisi sarnastes olukordades, pakkuda öpetust oma önnestumistest vöi teadmist vältimist väärivaist vigadest. Uskuge mind, meil köigil on möni kogemus, mida teistega jagada. „Julged hoolida?“ omalt poolt loosib kõigi aktiivsete hoolijate ehk kommentaari jätnute vahel välja kaks korda kuus Piletilevi 30eurose kinkekaardi. 

Ühine hoolijatega siin.
Julged Hoolida?


Andres Lember

Turundus-Arendusdivisjoni direktor
Kategooriad: Kevad 2012  

Kommentaarid

Lisa kommentaar