Sinu eest valvel!

Kevad 2012


Nutikas videovalvelahendus tavakasutajale

  • Kuupäev: 28.04.2012
    Autor: Veikko Raasuke

Tehnika areng viimasel kümnendil on kulgenud enneolematu kiirusega. See pole läinud mööda ka valveseadmetest, kuid eriti suuri edasiminekuid on märgata videovalve lahenduste võimalustes. Kuna tänapäevane videojälgimise lahendus on tõhusaks abivahendiks nii turvalisuse tagamisel, äriettevõtete kliendikülastuste ning -käitumise monitoorimisel kui ka kodukasutajate varal silma peal hoidmisel, kasutataksegi seda järjest massilisemalt. Nutitelefoni ja videojälgimise abiga on lihtne välja selgitada sedagi, kas suvilasse sõites tuleks kaasa võtta kummikud või hoopis päiksekreem.


Juba analooglahendustel põhinev videovalve oli üks efektiivsemaid valvelahendusi, mille abil ennetada kuritegusid ning lahendada juba toime pandud süütegusid. Siiski pani taoliste videovalvelahenduste kasutamisele omad piirid süsteemi keerukas ülesehitus, mis nõudis eraldi kaabeldust ning analoogsalvestusseadmete olemasolu, pakkudes seejuures keskpärast pildikvaliteeti. Järgmise sammuna asusid turgu vallutama kõrgresolutsiooniga IP-kaamerad, mille pildikvaliteet on tõesti esinduslik, kuid mille spetsiaalsete serveripõhiste salvestuslahendustega süsteemide ülesehitus on väga investeerimismahukas ning seetõttu pigem sobiv suuremate turvariskidega objektidele.

Nüüdseks on videovalveseadmete areng jõudnud etappi, kus piisavalt hea kvaliteediga valvekaamerad on hinnatasemelt jõudnud ka kodukasutajatele kättesaadavasse klassi, nende ülesseadmine on võimetekohane igale keskpärast tehnilist taipu omavale inimesele ning nende paigaldamisel saab hakkama ka ilma spetsiaalset kaabeldustööd tegemata ning eraldi salvestusseadmeid soetamata. Ühte sellist nutikat Rootsi tootja Axis Communications väiksemõõdulist kuid väga funktsionaalse IP kaameraga M1011W mudelit täna tutvustamegi.

Sellest kaamerast tulevat pilti võimalik vaadata arvutist ja ka kõigi nutitelefonidega. Selleks on olemas nii tasuta kui ka rohkem funktsionaalsust omavaid tasulisi rakendusi nii Android Marketis kui ka Apple App Store`s. Pildi nägemiseks pole tarvis muud kui paigaldada kaamera internetivõrku, laadida arvutisse vajalik tarkvara ning seadistada antud tarkvara abil kaamera pilti saatma. Kaamerapildi turvaline edastamine on tagatud tänu krüpteeritud https-ühenduse kasutamisele.


Antud kaamera suurimaks eeliseks tema väiksemõõtmelisuse juures on ühendusviisid. Olemas on tavalisse internetivõrku kaabliga ühendamise võimalus, kuid seda saab väga mugavalt ka kohapealse WiFi võrgu kaudu pilti saatma panna. See tähendab, et kaamerat saab lihtsalt kasutada ka sellistes ruumides, kuhu valvekaamera kaableid vedada ei soovita. Samuti annab WiFi võrgu kasutamine võimaluse kaamera vajadusel kiiresti ja mugavalt ringi tõsta, juhuks kui on vaja valvatavat ala muuta.

Kaamera edastab pilti VGA resolutsioonis ning pildikvaliteediks 640 x 480 pikslit. Kaamera valgustundlikus on alates ühest luksist ning need näitajad on igati piisavad pakkumaks tavakasutajale piisavat kvaliteeti. Kaamera kaadrisagedus on kuni 30 kaadrit sekundis ning sellega on tagatud täielikult reaalajas jälgimine ka juhul, kui pildis on kiiresti liikuvad objektid. Antud kaamera üks plusse on, et ta võib välja anda erineva resolutsiooniga ja kvaliteediga videovoogu. Näiteks kui soovime vaadata pilti nutitelefonist ja üle 3G ühenduse, siis on võimalik kaamerast võtta madalama resolutsiooniga ja kvaliteediga pilt ning reaalajas pilti vaadata.

Kaameraga on kaasas toiteplokk ja kaks võimalikku kinnitusjalga. Ühega neist saab kinnitada kaamerat kas seinale või lakke ja teine on kiirelt teisaldatav kinnitus millega saab kaamerat kinnitada näiteks kasvõi riiuli külge.

Tootja poolt määratud soovituslik jaemüügihind antud kaamerale on 169 eurot, millele lisandub käibemaks. Usun, et taoliste tavakasutajale kättesaadavas hinnaklassis videojälgimisseadmed aitavad paljudel väikeettevõtjatel hoida oma äridel paremini silma peal ning tagada nii turvalisuse kui ka teeninduskvaliteedi kasvu. Ja miks mitte kasutada seda lahendus ka kodul või suvilal silma peal hoidmiseks.

G4Si poolt pakutavate videovalveseadmetega saate tutvuda siin.


Veikko Raasuke

Turvatehnikadivisjoni tootejuht

Kategooriad: Kevad 2012  

Kommentaarid

  • OÜ EX Solvig | 08.05.2012
    Oleme huvitatud meie Tallinna kauplusesse paigaldamisest. Palun võtke ühendust. Lugupidamisega, Ester Antsov 5057358
Lisa kommentaar