Aprill 2013

Top 5 valehäirete põhjust

 • Kuupäev: 27.12.2019
  Autor: Reiko Tääker

Valehäired on ebameeldivad mõlemale osapoolele. Klientidele võivad nendega kaasneda ootamatud väljaminekud, sest maksta tuleb väljakutsetasu, ja meie ei pruugi piisavalt kiiresti jõuda klientideni, kes tõepoolest abi vajavad. Siin artiklis toome välja viis peamist põhjust, miks valehäired meie juhtimiskeskusesse jõuavad.

 1. Eksimused valvesüsteemi kasutamisel – kõige sagedasem valehäirete põhjus on eksimine valvest maha võtmisel või valvesse panekul. Enamasti sisestatakse vale kood või sisenetakse liiga vara. Ettevõtetes ei ole harvad ka juhud, kus keegi on juba tööle tulnud või ei ole veel lahkunud, kolleegidel jääb see märkamata ning valve pannakse kogemata peale. Kohe, kui sisse jäänud kolleeg anduri vaatevälja liigub, läheb süsteem häiresse. Selleks, et niisuguseid häireid vältida, tasub alati veenduda, kas süsteem on valves või mitte, kas ruumid on kindlasti tühjad ning võtta aega koodi sisestamiseks nii valvestamisel kui valve maha võtmisel. Juhul kui süsteem läheb siiski häiresse, helistage numbril 1911 ja tühistage häire, et patrull ei peaks põhjuseta kohale sõitma.
   
 2. Toit läheb kõrbema – usute või mitte, aga see on kõige sagedasem põhjus, miks tulevad meile tulekahjuhäired. Kodust lahkudes või vahel ka kodus olles unustatakse pliit sisse ning sellel olevad asjad lähevad põlema või kärssama. Loomulikult läheb toit aeg-ajalt kõrbema ka söögitegemise ajal. Kui Sa oled kodus ja abi ei vaja, palume häire korral meie juhtimiskeskusesse helistada ja sellest teada anda.
   
 3. Seadmetest tulenevad põhjused – kõikidel anduritel ja akudel on oma eluiga. Kui seadmed on oma aja ära elanud, ei pea need enam vastu ja hakkavad valehäireid edastama. Samuti tuleb aeg-ajalt teha uuendusi. Seadmete töökindluses saad olla kindel, kui tellid regulaarselt hooldusi, mille käigus kontrollivad tehnikud kõik seadmed üle ning annavad vajadusel soovitusi – kas tuleks mõni rikki läinud andur ümber vahetada või peaks tegema tarkvarauuenduse. Valehäireid võib ette tulla ka voolukõikumiste ajal, piirkondlike elektrikatkestuste korral ja kui sideteenused on maas – juhul kui mõni neist olukordadest on ette teada, soovitame ka neist meie juhtimiskeskusele varakult teada anda.
   
 4. Keskkond ei ole soodne või pole seadmed ideaalsesse kohta paigaldatud – paljud valehäired võivad tuleneda ebasoodsatest ilmastikutingimustest. Näiteks võib juhtuda, et udu või liiga ere päike ei lase väljas asuvatel anduritel omavahel suhelda ning katkestab nendevahelise kiire või liigutab tugev tuul oksi või lahtiselt olevaid esemeid andurite vaatevälja. Samuti mõjutab andureid ilmastiku drastiline külmemaks muutumine, juhul kui anduritel puudub soojendus. Väga tugevate vihmade korral võib vesi läbi ehitise konstruktsioonide andurisse valguda. Juhul kui keskkonnast tulenevaid valehäireid on palju, tasub tellida tehnik, kes vaatab seadmete asukoha ja ilmastikuga sobivuse üle ning teeb vajadusel muudatusi.
   
 5. Tolm, loomad ja linnud – andurid tasub kindlasti tolmust ja putukatest puhtana hoida, eriti kui käsil on remonditööd ja tolmu tekib eriti palju. Häireid võivad tekitada ka hoonesse siginenud närilised, kes närivad juhtmeid katki, ja ringi liikuvad koduloomad, juhul kui pole paigaldatud spetsiaalseid andureid. Õues võivad metsloomad ja linnud liikuda õue perimeetris asuvatesse kiirtesse. Häirete vähendamiseks tasub koristamise käigus ka andurite ümbrusest tolm ja ämblikuvõrgud eemaldada ning paigaldada spetsiaalselt koduloomadega kodude jaoks mõeldud andurid.Reiko Tääker
Juhtimiskeskuse juht

Kategooriad: Detsember 2019  

Kommentaarid

Lisa kommentaar