Sinu eest valvel!

Aprill 2013

G4S asus toetama Rahvusooperit Estonia

  • Kuupäev: 10.08.2015
    Autor: Tarmo Pärjala

G4S liitus Rahvusooper Estonia toetajate ringiga, et võimaldada armastatud ooperimajal tuua publikuni senisest veelgi kaasahaaravamaid lavateoseid.

Ehkki G4Si tuntakse peamiselt spordi tulihingelise toetajana, peame väga oluliseks ka kultuuriga seotud väärtusi ja nende säilimist. Nii on meie jaoks olnud suur au ja omaette püüdlus tagada mitmete Eesti rahvuslike suurürituste turvalisust – alates laulu- ja tantsupeost ning lõpetades Viljandi folgiga. Toetades RahvusooperitEstonia, soovime taas anda panuse vaimsete rikkuste säilitamisse.

G4S esitleb: „Cardillac"

G4Si ja Rahvusooper Estonia koostöö esimene vili on Paul Hindemithi ooper „Cardillac", mis esietendus mais. „Cardillaci" iseloomustatakse kui briljantset krimiooperit – tegevus toimub 20. sajandi alguses ja süžee keskmes on  kullassepp Cardillac, kelle meisterdatud ehted on nii kaunid, et ka tema ise ei suuda neist loobuda. Olles kord oma ehte maha müünud, tapab ta selle ostja, et võrratu väärisese taas oma valdusesse saada. Ooperi põhiküsimus keerlebki probleemi ümber, kas paljastada linnaelanikele armastatud kunstniku tõeline pale.

Cardillac - Rauno Elp, Rahvusooper Estonia koor. Fotod: Harri Rospu, Rahvusooper Estonia


Lavastaja: „See on enam kui lihtsalt kuriteolugu"

Lavastaja, soomlane Vilppu Kiljunen iseloomustab ooperit järgmiselt: „Paul Hindemithi „Cardillac" on enam kui lihtsalt kuriteolugu. See on jutustus inimmeele talitsematust jõust, kirgedest ja surmaihalusest. Lisaks muusikale teeb teose eriliselt fantaasiarikkaks, intensiivseks ja dramaatiliseks süžeeliini pingestatus, mis kestab ooperi lõpuni. Rahvas januneb kättemaksu ja karistuse järele – süüdlaseks osutub see, keda kõige vähem kahtlustatakse. Oluline pole aga kurjategija, vaid kuriteo motiiv. Iluihalus ja sisemise tungi järgimine võib viia meid elu pahupoolele. Kas suudaksime käituda teisiti? Elada teisiti? Kas kunstnik, inimene, saab järgida muud kui oma sisemist tungi? Konflikt on sündinud: indiviid-ühiskond. Kelle reegleid me järgime?"

„Cardillaci" saab Rahvusooper Estonia laval taas näha alates septembrist. Täpsem info siit.

Päriselu-Cardillacide eest kaitseb G4S

„Cardillac" on väga intrigeeriv, paiguti lausa šokeeriv teos. See aga ei tähenda, et tänapäeva inimesed peaksid oma väärisesemete pärast samamoodi muret tundma nagu Cardillaci lähikondsed. Sellised juveelivargad on siiski haruldus, muude sulide vastu aitab aga väärisesemete hoiustamise teenus. G4S pakub Sinu hinnalistele esemetele kaitset nii nende hoiustamisel kui veol. Naudi rahulikult ooperit, oleme Sinu eest valvel! 

Tarmo Pärjala

turundusjuht

Kategooriad: August 2015  

Kommentaarid

Lisa kommentaar