Aprill 2013

Uudsed võimalused G4Si videovalve abiga

 • Kuupäev: 01.04.2013
  Autor: Veikko Raasuke

G4Si teenustevalikusse lisandub kohe-kohe uudsete võimalustega videovalveteenus, mis ühendab endas nii videopildi jälgimis- ja salvestamisteenuse kui ka häireedastus-, häiretöötlus- ja reageerimisteenuse.

 

Edastame teile värskeid uudiseid videovalve lahendustest. Nimelt oleme juba üle aasta arendanud täiesti uue kontseptsiooniga teenust, mis laiendab oluliselt senist arusaama videovalve võimalustest. Aprillist alates pakume kõikidele G4Si klientidele võimalust liituda videovalveteenusega, mis ühendab endas nii videopildi jälgimis- ja salvestamisteenuse kui ka häireedastus-, häiretöötlus- ja reageerimisteenuse.Videovalve pole tegelikult midagi uut. Esimesed videovalvesüsteemid võttis juba 1942. aastal Natsi-Saksamaal kasutusele Siemens AG, kes pani kokku videopildi salvestussüsteemi Londoni ründamiseks mõeldud maailma esimese ballistilise raketi stardi kaugjälgimiseks. Sellest ajast peale on videovalvelahendused arenenud tehnoloogiale omase kiirusega, kuid funktsionaalsus on seni olnud suhteliselt sama – võimalik kaugemalt distantsilt (soojas toas) näha, mis kaamera vaateväljas toimub. Pildi online-jälgimine on aga väga tähelepanumahukas töö. Üks inimene suudab süvenenult jälgida maksimaalselt 5–10 pilti. Mida rohkem ekraane silma ees on ja mida suurem on ekraanidel toimuva tegevuse intensiivsus, seda suurem on tõenäosus, et oluline sündmus magatakse maha. Paljudel juhtudel pole aga otstarbekas üldse ööpäev läbi pilti vaadata – see on lihtsalt liiga kallis. Sel juhul piirdutakse videovalve salvestusfunktsiooni kasutamisega. Ehk et videovalve abil taastatakse hiljem situatsioone, et aru saada, kuhu kaotsi läinud asi siis täpselt sai. Kahtlemata on videopilt ka üks tänuväärseimaid materjale uurimisorganitele kuritegude avastamiseks. Tänapäevased videovalvelahendused võimaldavad aga analüüsi abil tegeleda olukordade ennetamisega. Saame teavituse enne sündmuse tekkimist, näiteks veel aia taga olevast pahatahtlike kavatsustega kodanikust, kelle saame objektile paigaldatud helindussüsteemi abil korrale kutsuda enne, kui ta objektile siseneb.

 

G4S pakub Milestone’i videohaldustarkvaral põhinevaid lahendusi

G4Si uudne videovalve teenus toimib Taani firma Milestone Systems A/S videovalve tarkvaral, mille edasimüüjaks on G4S Eesti. Suurim funktsionaalsuse erinevus võrreldes harjumuspärase videovalvega on see, et Milestone XProtect platvormiga integreeritult saab kasutada tänapäevaseid analüüsiga videovalvekaameraid. Nende kaamerate puhul saab süsteemi määrata erinevaid alasid, milles jälgitakse liikumist eelnevalt süsteemi sisestatud parameetrite abil. Samuti saab märkida erinevaid esemeid, mis pildilt kaduda ei tohi. Kaamerapilt kalibreeritakse, et videovalve tarkvara saaks edaspidi pilti ööpäev läbi analüüsida ja kui pildis toimuvad liikumised/muutused, tekitab see haldustarkvaras häire.

Mõlemal pildil on kujutatud ühe kliendi territooriumil määratud ala rohelisega. Teisel pildil on fikseeritud häire ja liikumise objekt punasega ning liikumise suund rohelisega.

Analüüsi toimimisest saad hea ülevaate videost.

Kiire reageerimine

Häire korral on võimalik määrata palju erinevaid tegevuskavasid. Alustades sellest, et süsteem märgib ära häire toimumise aja ning salvestab vaid häire ajal pildi. Kasutades videovalvet lokaalselt, saab määrata, et süsteem saadaks häireteate valveobjekti haldajale kas SMSi või e-posti teel. Kõige efektiivsem viis on aga häiretöötlusteenus koos reageerimisteenusega tellida G4Silt. Sellisel juhul vaatavad G4Si juhtimiskeskuse videovalve operaatorid iga häire korral videopilti. Märgates seal sündmusi, mis vajavad patrullekipaaži sekkumist, reageeritakse kohe. Ekipaaži tegevusi aga koordineeritakse samuti videopildis toimuvast lähtuvalt. Iga häire ja sellele lisatud videovalve operaatori kommentaar salvestatakse häirelogis. Selle põhjal on lihtne koostada perioodilisi kokkuvõtteid ning teha hilisemaid väljavõtteid huvipakkuvatest sündmustest. Selliselt toimiv videovalve annab videovalveteenustele hoopis uue mõõtme. Enam pole tegemist pelgalt hilisemaks vaatamiseks pildi arhiveerimisega, vaid turvateenusele iseloomuliku, kiiret reageerimist võimaldava lahendusega, mis sobib väga hästi nii kõrgemate turvastandarditega objektide kui ka suuremate territooriumide valveks. Videopilti jälgitakse G4Si juhtimiskeskuses, mis muudab teenuse oluliselt soodsamaks võrreldes objektil kohapeal pildi jälgimisega.

Mugav haldamine ja palju lisavõimalusi

Valveobjekte saab süsteemis hallata objektikaardi põhiselt, millele kantakse kogu valveterritoorium, kõik kaamerad ja nende vaatealad. Kogu andmetöötlus on süsteemis kiire ja paindlik.

G4Si pakutav Milestone’i videovalvetarkvara on avatud platvorm, millel on liidestatavuse võimalused (SDK – software development kit). See tähendab, et selle funktsionaalsust on võimalik iga kasutaja vajadustest lähtuvalt edasi arendada.

Milestone XProtect tarkvara abil saame:

 • määrata videovalve kaamerate abil alasid ja analüüsida nendes toimuvaid pildilisi muutusi ning genereerida soovimatute muutuste korral häireid,
 • videovalve häireid töödelda distantsilt, sh G4Si juhtimiskeskusest,
 • anda erineva tasemega kasutajaõigusi,
 • videovalvet jälgida mobiilsetest seadetest, sest see ühildub nii iOS kui ka Android seadmetega,
 • numbreid tuvastada ja reguleerida läbipääsusid,
 • valvata kassasid,
 • viia läbi automatiseeritud videopatrulli – kokkulepitud ajal või regulaarsusega vaatavad kaamerad kokkulepitud punkte automaatselt,
 • kasutada helifunktsioone, anda objektile häälkäsklusi ja juhiseid.

Esimesed objektid juba valves

Milestone’i tarkvaral põhinevaid lokaalseid videovalvelahendusi on G4S klientidele juba mõnda aega pakkunud. Juba mõnda aega oleme aga sel platvormil pakkunud esimestele testklientidele ka häiretöötlus- ja reageerimisteenust. Praeguseks on lahendus edukalt kasutusel nii suurte laoterritooriumide, omavalitsuse avaliku ruumi kui ka riikliku tähtsusega kultuurimälestiste valvel. Aprillist alates on teenus kõikidele G4Si klientidele saadaval. Kui see teile huvi pakub, andke sellest palun teada oma kliendihaldurile või saatke päring teenindus@ee.g4s.comVeikko Raasuke
 
tehnoloogia arendusjuht

Kategooriad: Kevad 2013  

Kommentaarid

 • G4S | 05.04.2013
  Tere Ain ja Märt, täname teid huvi eest ning edastame küsimused meie müügiinimestele, kes võtavad teiega ühendust ning räägivad videovalve võimalustest ja hindadest juba lähemalt.
 • ain | 04.04.2013
  palju selline süsteem maksab eramajale kuna hiljuti käisid külalised(kahjuks oli objekt valve alt maas kuna inimesed olid majas
 • märt | 04.04.2013
  palju selline komplekt korterisse maksab ühe toa jälgimiseks
Lisa kommentaar