Turvalisus suurüritustel

Janek Laanemäe kutsub G4S Staffiga liituma

  • Kuupäev: 14.07.2016
    Autor: Reimo Raja, kommunikatsioonijuht
Juuli esimesel nädalavahetusel toimunud Eestimaa Võimlemispeol "Hingelind" sai oma esimese kogemuse suurürituse turvajana G4Si väliskoolituste projektijuht Janek Laanemäe, kes jagab meeleldi töömuljeid ja kutsub üles G4S Staffiga liituma.


Janek Laanemäe turvamas Eestimaa Võimlemispidu. Foto: Esme Kassak/G4S Eesti

Parim viis valdkonda tundma õppida
Uue töötajana leidis Janek, et STAFFi ridades ise turvatööd tehes õpib ta kiiremini ettevõtet ja ka valdkonda paremini tundma. "Esiteks tundsin soovi saada paremat arusaama turvasektorist üldisemalt. Ja mis oleks parem viis õppimiseks kui ikka reaalne praktika," selgitab ta. Selleks, et üritusel turvatööd teha, läks ta esmalt turvatöötaja kursusele, läbis kutseeksami ning ka vajalikud tervisekontrollid.

"Siis soovisin saadud teadmisi ka kohe praktikas rakendada ning võimlemispidu tundus selliseks esimeseks töökohaks ideaalne. Oli võimalus jälgida ja kaasa teha erinevaid turvatöö etappe, vaadata meeskonnatöö üldisemat toimimist ja turvajuhi tegemisi. Kogemus oli igati positiivne ja seda päris tõsiselt kohe," ütleb Janek alustuseks.

"Igaühel meist on kindlasti oma eelarvamus ja nägemus kindlasti teatud asjadest ning samuti oli ka minul oma ettekujutus turvatööst suurüritusel. Õnneks saan tõdeda, et minu maailmapilt muutus ja tekkis tõsine soov olla ka edaspidi osaliseks analoogsel üritusel ja soovitan seda ka teistele, sest koos saame muuta asju paremaks kiiremini ja efektiivsemalt." Olgu ette rutates öeldud, et Janek on minemas turvatööd tegema ka juuli lõpus toimuvale Viljandi Pärimusmuusikafestivalile.


G4S Staff Eestimaa Võimlemispeo väravas. Foto: Esme Kassak/G4S Eesti

Turvatöötaja loob esmamulje

Janeki sõnul on väravas olev turvatöötaja külastajale esmamulje loomisel ülioluline. Väga oluliseks peab ta head suhtlemisoskust, kehakeelt ja rõõmsat meelt. „Ei oleks arvanud, et inimesed, keda sa väravas rõõmsalt teretad ja kellele head pidu kaasa soovid, pärast samast väravast lahkudes tänavad ja head õhtut soovivad," jagab Janek muljeid. „Kindlasti on heatujuline tervitus oluline ja annab kogu peole parema tunde sisse kohe algusest."

Janeki sõnul fännavad turvatöötajaid ka lapsed. „Nad tulevad juurde, tahavad plaksu lüüa ja rääkida, uurivad, kuidas seda tööd saab teha jne. Nendega tuleb olla rõõmus ja vahetu ning suhelda."

Mitmekülgselt hea kogemus

„Mina soovitan küll igal kolleegil osa võtta G4S STAFFist. See on mitme kasuliku tahuga kogemus ja usun, et igaüks leiab endale just talle selle vajaliku üles. Saab ise osa põnevast tööst ja annab samas oma panuse nendele G4S Staffi töötajatele, kes seda aastaid teinud. Ainult koos saame muuta elu paremaks ja turvalisemaks ning mida suurem on teadmiste ja kogemuste pagas, seda tõenäolisem on selle toomine igapäevaellu," räägib koolituste projektijuht Janek õhinal. "Ja mis veel, saab palju uusi kolleege juurde, keda enne ei tundnudki!" lisab ta.


Turvatöötajad Janek Laanemäe ja Aivar Adams Eestimaa Võimlemispeo lõppedes "laval".
Foto: Esme Kassak/G4S Eesti


Olles ise turvatööd paar päeva "maitsnud", oskab Janek veelgi paremini hinnata turvatöötajate vastutusrikast tööd, mis nõuab äärmiselt kiiret reageerimist, terast silma ja mõistust. „Suhtun nüüd palju suurema respektiga turvatöötajatesse. Ei oleks arvanud, et tegelikult peab suutma ühe pilguheitmisega näha kordi rohkem, kui ma seda seni olen harjunud olin." Samuti andis üritusel turvatöö tegemine Janekile võimaluse näha korraldamise köögipoolt, millest lähtuvalt toonitab ta korraldajate ja turvateenuse pakkuja tiheda koostöö olulisust. "Mida vähem lahtisi küsimusi keeldude ja lubamiste osas, seda parem ja kvaliteetsem on töö ning ka ürituse tulemus," tõdeb ta.

Hea teada!
G4S Staffiga liitumiseks kirjuta staff@ee.g4s.com. Erinevatel üritustel on erinev vanuse alampiir. Näiteks 28. kuni 31. juulini toimuval Viljandi Pärimusmuusikafestivalil töötada soovijad peavad olema vähemalt 19-aastased. Samuti tasub teada, et üritusi asutakse turvama tihtipeale mitu päeva varem, kuna valvata tuleb ka üritusepaika toodud vara.Kategooriad: Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

Lisa kommentaar