Sinu eest valvel!

Turvalisus suurüritustel

Kui soovid vaheldust ja lisa teenida, liitu Stafiga!

  • Kuupäev: 20.06.2016
    Autor: Esme Kassak

Lisaks igapäevatööle on G4Sis võimalik lisa teenida ning rutiinist välja astuda üritustel turvalisust tagades. Millised need tööd aga on? Ikka rallist folgini, sekka mitmesuguseid vastuvõtte ja ka spordiüritusi. Kõige üritusterohkem aeg on mõistagi suvi!


G4S turvamas Maijooksu. Lastejooksude lõik. Foto: Esme Kassak/G4S Eesti

2 rallit ja 100 jalkamatši

Ürituste hooaja avas G4Si jaoks Harju ralli 27. ja 28. mail ning lõpetab Saaremaa ralli 7. ja 8. oktoobril. Samas toimub pidevalt väiksemaid ja suuremaid üritusi, kus me turvalisust tagame. Nii turvab G4S juba mitmendat hooaega jalgpallivõistlusi FC Flora ja JK Kalevi jaoks.

Jalgpalli turvatiimi juht Meelis Kalda sõnab naljaga pooleks, et jalgpall on üks püsivamaid ajutisi üritusi üldse. Tänavune jalgpallihooaeg algas juba veebruari keskpaigas. Möödunud aastat näiteks tuues ütleb Meelis jalgpallivõistlustel turvalisust taganud erinevate inimeste koguarvuks 60.„Aktiivsemaid on 20–25. Uusi tuleb ka alati peale, kuid jälgin, et nad saaksid tuge staažikamatelt. Jalgpalliturvalisuses on omad nüansid, mida tasub teada. Võistlused on hasartsed." Mäng ise võib kesta paar tundi, kuid suur osa tööst tehakse juba tund enne matši.

„Oluline on osata märgata ja ennetada, et hoida ära fännide huligaansusi," räägib ta. Kuna tuumik on väga kogenud – need inimesed armastavad jalgpalli ja see pakub põhitööle head vaheldust –, siis on huvilised oodatud jalgpalli turvama.Vähem tähtis pole seegi, et tunnitasu on üritusi turvates kõrgem. Jalgpalliturvalisust tagame ka Rakveres ja Narvas.

Harimisest meelelahutuseni

Kuigi üritusi turvates peab silmi jaguma eelkõige külalistele, saab mistahes üritust turvates osa ka selle „hingamisest". Ürituse iseloom tingib selle külastaja profiili: ooperisse tulles ollakse pidulikult ja konverentsist osa võttes asjalikult meelestatud.

Nii olid kevadel G4Si turvatöötajad tagamas turvalisust aasta turundussündmusel Password, mis osutus seal turvatööd tegevatele inimestele ka motiveerivaks. „See on ju täpselt see, mida ma ka ise õpin!" märkis rõõmsalt Kristjan Kaazonen, kel käsil digiturunduse õpingud. Samuti jagus tal konverentsi külastajate kohta vaid kiidusõnu – „väga viisakas rahvas!".


G4S aitab tagada turvalisust ka ettevõtete suvepäevadel. Ja kui vaja, paneme juhid ka puhuma!:) Foto: Esme Kassak/G4S Eesti

Turvajuht Urmas Käbi nendib, et ürituste ampluaa on väga lai. Näiteks aprillis toimus Saku suurhallis võitluskunstide rahvusvaheline võistlus ligi kolme ja poole tuhande huvilisega. Lisaks erinevatele spordiüritustele tuleb ette ka erinevaid kultuuriüritusi. Ees seisab Võimlemispidu ja Viljandi Folk.

Meeskonna paneb Urmas kokku inimestest, keda hästi tunneb, lähtudes ürituse spetsiifikast ja kliendi soovidest. „Teatud üritustele soovib klient esinduslikkust, nn ülikonnatööd, ja soliidset suhtlust. Meile usaldatakse tähtis ülesanne: võtame kliendi uksel vastu ja loome meeleolu." Ühe sellise värskeima näitena võib tuua Baltikumi suurima hotelli Hiltoni ja kasiino avamise.

Veel toob Urmas välja, et üritusel on vaja osata ka ümber kohaneda. "Kui on alkoholiga üritus, siis tuleb vajadusel end maksma panna, et viisakas üritus ei läheks käest ära. Vahel teeb ka klient ürituses muudatusi, soovib näiteks aega pikendada. Kõigeks tuleb valmis olla," räägib Urmas. Tema ise on suur korvpallifänn ja seega pole imestada, et just Urmase tiimi võib tihtipeale näha kossuüritustel turvalisust tagamas.

Pakub vaheldust

Urmas tõdeb, et kuigi üritustel pakutav tunnitasu on enamasti kõrgem, kutsub tööd seal tegema pigem omavahel tekkinud hea meeskonnatunne ning rutiinist väljatulek. Vaheldust igapäevatööle kinnitab ka Lõuna piirkonna teenistusjuht Argo Raag: „Isegi kui need päevad üritustel on tavapärasest pikemad, pakub see töötajatele head võimalust rutiinist välja tulla."


Võru folgi turvatiim 2015. aastal. Foto: Maidu Jaason

Kaugemate ürituste puhul korraldatakse tihtipeale ühiselt ka transport ja lõunapausid, olgu selleks Saaremaa ralli või Viljandi Pärimusmuusikafestival. Mõnegi turvatöötaja on esmakordselt Saaremaale viinud just rallil turvamine. Ehkki töö nõuab suurt tähelepanu, saab seal viibides paratamatult osa saare elust-olust.

Erinevad üritused laiendavad mõistagi silmaringi ning viivad kokku huvitavate inimestega, sealhulgas kolleegidega, kellega igapäevaselt kokkupuutepunkte pole. „Näeme tihtipeale ka põnevat köögipoolt, saame ise osa üritusest ning harime ennast," tõdeb Urmas. Keda aga Urmas Stafiga liituma ootab? „Tööd on pakkuda kõigile, nii turvatöötaja kvalifikatsiooniga inimestele kui ka kontoritöötajatele. Kõige olulisem on tahe – soov üritusele tulla ja seda tööd teha. Kõik muu on õpitav, väljaõpe toimub kohapeal."

Mary-Liis Moorbach, turvatöötaja

„Ajutised üritused on väga hea vaheldus istuvale töökohale. Mina olen ikka ära kasutanud seda võimalust. Kui on pakutud, siis tavaliselt olen pakkumise vastu võtnud. See on hea viis tuttavaks saada erinevate kolleegidega ja lisa teenimiseks, käia ja viibida erinevatel üritustel, kuhu võib-olla niisama ei satukski. Olen päris mitmel üritusel tööd tegemas käinud ja siiamaani kõige meeldejäävam ja huvitavam oli Harley Davidsonide kokkutulek lauluväljakul. Seal oli hea seltskond ja külastajad olid ka kõik nii toredad ja omamoodi. Kasutan kindlasti ka edaspidi võimalust, et erinevatel üritustel osaleda."

Liitu staff@ee.g4s.com meililistiga ja saad aegsasti infot erinevate ürituste kohta, kuhu on G4Sil lisatööd pakkuda.

Järgmised üritused, kus G4S on turvalisust tagamas:

02.07 Eestimaa võimlemispidu Tallinnas
02.07 Popkooripidu Tartus
28.–31.07 Viljandi Pärimusmuusikafestival
07.–08.10 Saaremaa ralli

Kategooriad: Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

  • Raivo Kontus | 22.06.2016
    Tere! Sooviksin liituda meililistiga staff@ee.g4s.com. Minu aadress raivo.kontus@net.g4s.ee (eelmise kirjaga saatsin oma aadressi natuke valesti. Lugupidamisega Raivo Kontus
  • Raivo Kontus | 22.06.2016
    Soovin liituda meililistiga staff@ee.g4s.com
Lisa kommentaar