Turvalisus suurüritustel

Saaremaa Rallil hoolitseb autosõprade turvalisuse eest 230 G4Si turvatöötajat

  • Kuupäev: 09.10.2014
    Autor: Julia Garanža
Eelseisval nädalavahetusel on ligi 230 G4Si turvatöötajat ametis järjekorras 47. Saarema Ralli pealtvaatajate turvalisuse tagamisel. Kahepäevasel rallil, millel üldpikkust ligi 450 kilomeetrit ning 10 lisakatset kogupikkusega 110 kilomeetrit, hoiavad G4S STAFF vormis turvatöötajad silma peal sellel, et pealtvaatajad jälgiksid võidusõitu turvalisest kaugusest.G4Si Saaremaa Ralli turvajuht Kristjan Saarik toob välja, et enim vajavad turvateenistuse tähelepanu publiku magnetiks olevad lõigud, kus tegu järsu kurvi, sirge tee lõpuga või trampliiniga.

„Pealtvaatajate jaoks on ohtlikumad kohad selgelt eristatud märgiga „keeluala" ning nendel aladel viibimine on oma elu selge ohtu seadmine. Palume väga tähelepanelikult jälgida ajutisi liiklusmärke, mida on tänavu oluliselt rohkem. Juhiseid turvaliseks liiklemiseks ja parkimiseks annavad ka neoonvestides reguleerijad. Tuletan meelde, et asulavälistel kitsastel teedel tuleb parkida ühte teeserva," ütles G4Si Saaremaa Ralli turvajuht. „On eluliselt oluline, et katseteni viivad teed oleksid operatiivsõidukite jaoks vabad, sest õnnetuse korral on iga sekund arvel," rõhutas Saarik.  

Publikurohkeimateks võivad tänavu kujuneda reedesed Kõljala ja Jõe katsed, laupäeval - Kurevere, Vahva ja Toomalõuka. „Palume rallifännidel suhtuda tõsiselt julgestajate juhistesse, sest need on otseselt seotud publiku ohutusega. Samuti loodan, et spordisõbrad teevad turvateenistusega koostööd ning annavad meile teada tähelepanu ja sekkumist vajavatest olukordadest," lisas Kristjan Saarik.  

Ralli rajajulgestajad on läbinud Eesti Autospordi  Liidu koolituse. Kogu info ralli kohta on kirjas Saaremaa Ralli ametlikul kodulehel: www.saaremaarally.eu.  

Viiendat aastat Saaremaa Ralli turvapartneriks olev G4S soovib kõigile autospordisõpradele turvalist ja elamusterohket rallit!
Kategooriad: Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

Lisa kommentaar