Turvasoovitused

Startup’i kaasasutaja Ronald Hindriks avaldab, kuidas nad firmas ühe tüütu turvaprobleemi lahendasid

  • Kuupäev: 26.11.2022
Pidev uksekaartide jagamine, ligipääsude määramine ja kaotatud kaardid valmistasid  kodumaisele startup’ile Jobbatical palju peavalu. Probleem lahenes aasta tagasi, kui ettevõte liitus G4S teenusega.


 

Turvalisus on esikohal

Eesti idufirma Jobbatical pakub ettevõtetele globaalset mobiilsus- ja immigratsiooni tarkvarateenust, mis peab olema kiire, lihtne ja turvaline. “Seetõttu on tähtis, et nii meie teenus kui tegevused vastaksid kõrgeimatele küberturve standarditele,” selgitas ettevõtte kaasasutaja Ronald Hindriks.

Selle aasta alguses hakkas ettevõte kasutama G4S Nutivõtit eesmärgiga tõsta Tallinna kontori füüsilise turvaperimeetri taset ja teha lihtsamaks selle haldamine. Nutivõti on pilvepõhine teenus, mis ühendab kõik lukud üheks veebipõhiseks läbipääsusüsteemiks. Ei ole vahet, milline uks on lukus või kuhu on ligipääsu vaja, asukohast rääkimata.  

Sellest on palju kasu ettevõtetele, kus töötajad pidevalt vahetuvad ja toimub tihe liikumine. Jobbatical on üks neist. “Enne olid meil NFC uksekaardid, aga kuna meie kollektiiv töötab suures osas kodust ja liigub pidevalt ringi, siis oli uksekaartide välja andmise, ligipääsude määramise ja kaotatud kaartidega tegelemisega väga keeruline sammu pidada,” selgitas Hindriks. G4Si teenusega sai see probleem lahendatud: “Saame nüüd jooksvalt üle veebi ligipääse jagada (kas pikemaks ajaks või ajutiselt) ning vajadusel neid ka kiirelt ära võtta.” 

Kiirelt ja lihtsalt!
Teenusega saab teha nutikaks ka olemasoleva läbipääsusüsteemi ja lukud. Selleks ei pea palju vaeva nägema – süsteemile ja lukkudele paigaldatakse elektroonilised lisamoodulid, ning siis saabki neid läbi pilveteenuse juhtida. Enam pole vaja mingeid uksekaarte, rääkimata võtmetest. 

Kasutajal tuleb laadida alla Nutivõtme äpp ja end registreerida, mille järel saab mobiiltelefon läbipääsuõigused. Uksest sisenemiseks on vaja, et Bluetoothi ühendusega seade oleks füüsiliselt kaasas. Kui mobiil peaks ära kaduma või läbipääsuõigus kaob, saab teenuse haldaja kasutajalt õigused kohe ka ära võtta.  

Peale ettevõtete on Nutivõti hea lahendus ka eramutele: süsteemiga saab ühendada kõikide ruumide uksed, autoväravad, vitriini- ja kapiuksed ning isegi tabalukud. Nii saad kaitsta kodu ja hinnalisi asju varaste eest ning ei pea kartma võtmete kaotamist. 

Kuigi kogu G4S Nutivõtme tarkvara ja IT-taristu on pilvepõhine, ei pea selle turvalisuse pärast muretsema. Süsteem on pidevalt arendamisel ja G4S kasutab ainult kõige uuemaid ja kindlamaid lahendusi. 

Kategooriad: Turvasoovitused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar