Turvasoovitused

Turvalisus muutunud maailmas: G4Si palaviku tuvastamise integreeritud lahendus

  • Kuupäev: 13.05.2020
    Autor: G4S

Maailmas möllab uus koroonaviirus. Paljudes riikides on välja kuulutatud eriolukord. G4S tegutseb täna eelkõige selle nimel, et meie kõikide turvalisus oleks tagatud nii eriolukorras kui ka eriolukorra järgselt. Peab kahjuks tõdema, et olukorrani, kui COVID-19 meid kedagi enam ei ohusta, jääb veel pikk tee käia. Soovime, et tekkinud olukorrast võetaks õppust ka tuleviku tarbeks ja oleksime kõik sarnasteks olukordadeks paremini ette valmistatud.   
Just seepärast pakub G4S täiesti uut turvateenust. Teenust, mille vajalikkuse peale enamik meist aasta 2019 lõpus veel mõeldagi ei osanud.

Palaviku tuvastamise integreeritud lahendus on lihtsalt lahti seletatuna termokaamera, millesse on ühendatud tipptasemel analüütika, lubades väga täpselt mõõta inimese kehatemperatuuri isegi kuni 5 meetri kauguselt. Uus süsteem mõõdab temperatuuri täpsusega +/- 0,3 °C ja seda ei sega maski ega ka mütsi kandmine.

Miks on palavikku vaja mõõta?
Viirushaiguse üks tunnuseid on palavik. Kuigi see ei ole ainus sümptom ja kõigil nakatunutel ei ole palavikku, on see üks peamiseid sümptomeid, mille järgi viirusekandjat ära tunda.
Automaatne temperatuuri mõõtmine ei garanteeri kõigi viirusekandjate avastamist, kuid annab lisakindluse kliendile ja kõigile töötajatele või külastajatele, keda kontrollitakse. See minimeerib võimaluse, et nakatunud inimene puutuks kokku suure hulga teistega, keda ta potentsiaalselt nakatada võib.


G4Si palaviku tuvastamise integreeritud lahendusega ei pea kehatemperatuuri mõõtmiseks keegi peatuma. 

Kas me ei usalda oma töötajaid ja kliente?
Asi ei ole tegelikult üldse usaldamatuses või suures vajaduses kontrollida kõiki ja kõiges. Asi on ohutuses ja soovis oma kliente ja töötajaid kaitsta ning anda neile turvatunne. Nii hoiame ära suurema nakatumise puhangu.
Võib olla, et inimene, kelle on palavik, ei teagi seda, sest inimesed tajuvad palavikku erinevalt ja väikese kehatemperatuuri tõusu korral ei anna see endast veel tugevalt tunda.
Samuti võib juhtuda, et mõni inimene ei hooli teistest või tunneb väga suurt kohustust teha ära oma töö isegi siis, kui ta ennast juba haigena tunneb. Oleme ju pea kõik mõelnud, et mis see väike kehv enesetunne ikka teeb – käin korra tööl ja teen oma asjad ära. Või kui näiteks teatrietendusele piletid ammu ostetud, ei raatsita elamusest loobuda ja kannatatakse need paar tundi ka kehva enesetundega head etendust ära. 
Õnneks on uut lahendust võimalik integreerida integreerida turvaprotsessi osaks nii sujuvalt, et töötaja või klient palaviku automaatset mõõtmist isegi tähele ei pane. See ei sega tööd, ei tekita järjekordi ega valmista piinlikkust.
Kõrgenenud kehatemperatuuri avastamisel saab turvatöötaja diskreetselt inimese kõrvale suunata ja vajadusel teha lisakontrolli või inimese koju suunata.
Ettevõttel on võimalus selline süsteem täielikult oma turvaprotsessi integreerida nii, et näiteks läbipääsuväravad või turnikee kõrgenenud kehatemperatuuri tuvastamise korral ei avane ja inimene ruumidesse siseneda ei saa.


Kellele on palaviku tuvastamise integreeritud lahendus mõeldud?
Seda saab kasutada büroohoonetes, tehastes, kaubandusettevõtetes ehk igal pool, kus liigub palju töötajaid ja külastajaid. Miks mitte kaaluda selle kasutamist ka kinodes ja teatrites, kus samuti palju inimesi ühes ruumis korraga koos.
Kuigi palavikku on võimalik mõõta ka käsitsi, on see suure hulga inimeste puhul ajakulukas ja mõne jaoks ka piinlikkust tekitav. Tihti pole see ka võimalik, sest võtaks lihtsalt väga palju aega ja tööjõudu.


Palaviku tuvastamise integreeritud lahendus kaupluses.

Palaviku tuvastamise integreeritud lahendus teeb sama töö ära diskreetselt, kontaktivabalt ja kiiresti. Mis kõige tähtsam – palavikku mõõtva inimese lähikontakt viirusekandjaga jääb võimalikult väikseks. Samuti ei tekita see pikka järjekorda ja nii jääb ära üksteise järel sisenevate inimeste sunduslik lähikontakt, mis tuleneks järjekorra seiskumisest käsitsi mõõtmisel. Nii ei puutu ka ükski mõõtmiseks kasutatav seade mõõdetavaga kokku ja ära jääb oht nakatuda näiteks termomeetri pinnale sattunud viirusega.  Milliseid lahendusi G4S pakub?
G4S pakub kahte palaviku tuvastamise integreeritud lahendust.

Täisintegreeritud lahenduse tähendab, et termokaamerad on täielikult ühendatud turvasüsteemiga. See on parim lahendus ennetavaks ja automaatseks inimeste temperatuuri mõõtmiseks, kuna vajab kõige vähem hilisemat sekkumist lahenduse käimas hoidmiseks. Sobib väga hästi näiteks tehastele ja ettevõtetele, kus on juba kasutusel erinevad turvalisust tagavad läbipääsusüsteemid. 

Ajutine palaviku tuvastamise lahendust tähendab, et termokaamera süsteemi ei ühendata olemasoleva süsteemiga, vaid see paigaldatakse kiirelt ja ilma liigse sekkumiseta statiivile. Nii ei  sekkuta ehitise või IT-taristu töösse. Selline lahendus sobib eriti hästi
ajutistele üritustele, kus on vaja kiiresti süsteem toimima panna, või hoonetesse, mille olemasolevaid turvalahendusi on kulukas muuta.

Parim viis on kasutada lahendusi tervikuna nii, et see sisaldab vajalikke seadmeid, kokkulepitud turvaprotseduure ja selleks koolitatud turvatöötajaid. G4S palaviku tuvastamise integreeritud lahenduses on omavahel kombineeritud kogemus, inimesed, oskusteave, tõkestamine ja avastamine.

Täpsemat infot G4Si palaviku tuvastamise integreeritud lahenduse kohta saad meie kodulehelt või kirjutades klienditeenindus@ee.g4s.com.

Kategooriad: Turvasoovitused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar