Turvasoovitused

Millal ja miks kutsuda tehnik?

  • Kuupäev: 06.04.2017
    Autor: Margit Sedrik, Kristel Saarm

Sama oluline kui valvesüsteemi kasutamine on selle regulaarne hooldus. Hooldamata süsteem võib pärssida sissetungi kiiret avastamist ning see välistab ka Koduvalvele turvagarantii tingimuste laienemise.

Mis juhtub, kui ma valvesüsteemi ei hoolda?
Ilmselt oled kokku puutunud nn põhjuseta häiretega, mis tekitavad ebamugavust nii sinu perele, naabritele kui ka lähedastele. G4Si kogemus on näidanud, et tavaliselt on häiretel siiski kindel põhjus olemas. Tihtipeale on selleks rikkis või hooldamata valveseadmed.

G4Si juhtimiskeskuse andmetel on põhjuseta häirete osakaal 24 protsenti kõikidest häiretest. Nende vähendamine aitab nii kliendil kui ka G4Sil säästa aega ja raha. Ja mis kõige tähtsam – G4Si patrullekipaaž jõuab reaalse sissemurdmise või paanikahäire korral kiirelt kohale, sest kõige suuremaks ohuks valvesüsteemi rikke korral võib olla juhus, et reaalse sissemurdmise korral valvesüsteem lihtsalt ei rakendu. Valvesüsteemi regulaarne hooldus aitab selliseid murekohti ennetada.

Kui tihti peaks valvesüsteemi hooldama?
Koduklientidel soovitame lasta seadmeid hooldada korra aastas. Suvilaomanikele on aga veidi teised soovitused. Nimelt on n-ö mitte-püsielukohtadel üks spetsiifiline mure: sügiseti, kui ilmad lähevad jahedamaks, leiavad erinevad putukad, et turvaseadmed on neile toreda väikese maja eest. See aga võib turvaseadmete tööd häirida. Teinekord tasuks suvilas seadmed üle vaadata kevadel, kui on n-ö vastupidine ränne – kõiksugu elukad ärkavad talvisest uinakust, lisaks on talvega kogunenud tolmu, kui maja pole kasutatud.

Kontrolli seadmeid ka ise
Soovitame aeg-ajalt ka ise oma kodu valveseadmeid testida. Seadmed tasub kindlasti kontrollida enne pikemat äraolekut, et veenduda nende korrasolekus ning tagada, et valehäire ei rikuks näiteks planeeritud puhkust.

Süsteemi kontrollimiseks ehk selleks, et teaksid, kas signaal sinu kodust korrektselt turvafirma juhtimiskeskusesse jõuab, saad ise juhtpaneelist häire teha. Näiteks, paned valvesüsteemi valvesse, liigud ruumis ja kontrollid, kas süsteem läheb häiresse. Kindlasti helista ja teavita ka meie juhtimiskeskust süsteemi kontrollist telefoninumbril 1911. Anna teada kontrollitava objekti aadress, oma nimi ja salasõna. Nii ei teki valehäiret ja koos saame teada, kas süsteem toimib korrektselt.

Väiksema tööga saad ise hakkama!
Väiksemaid töid, nagu näiteks suitsuanduri tolmust puhastamine või andurite patareide või akude vahetus, võid proovida ka ise teha. Selleks, et kõik lihtsamini sujuks, oleme valmistanud videojuhendid, milles näeb detailselt, kuidas üht või teist tööd teostada.

Videojuhendid leiad e-teenindusest minu.g4s.ee ja G4Si kodulehelt g4s.ee/videojuhend.

Telli hooldus juba täna
Ära siis unusta, et valvesüsteemi regulaarne hooldus väljaõppinud tehniku poolt tagab selle töökindluse. Lisaks akude ja patareide kontrollimisele uuendab tehnika ka näiteks valvesüsteemi tarkvara ning kontrollib üle, kas ikka kõik signaalid korrektselt G4Si juhtimiskeskusesse jõuaksid.

Valvesüsteemi hoolduse saad tellida kodulehelt g4s.ee/klienditeenindus/telli-tehnik, helistades klienditeeninduse telefonil 651 1800 või läbi e-teeninduse.

Kategooriad: Turvasoovitused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar