Turvasoovitused

Tehniline tugi aitab sind! Videojuhenditega

 • Kuupäev: 12.12.2016
  Autor: Kristel Saarm

Videojuhendid on tänapäeval saanud suhteliselt tavapäraseks abivahendiks igaühele, kes midagi oma kätega ära teha soovib. Arvatavasti oled isegi mõnda neist kasutanud. On ju ka näiteks kõige tavalisem kokasaade oma olemuselt tegelikult filmilindile võetud juhend koogi või mõne muu maitsva söögi valmistamiseks. Ja sellise koogi tegemisega juhendi abil saab ju hakkama igaüks. Juhendi järgi tegutsemise teeb lihtsaks see, et nii näed täpselt, millal lisada munad jahule ja kui paks taigen lõpuks ikka olema peab. 
Nüüd on G4S Sulle sama lihtsaks, kui koogi küpsetamine kokasaate abil, teinud kõige sagedamini esinevate valvesüsteemi tehniliste murede lahendamise.


G4S Eesti tehnilise toe osakond tegeleb iga päev erinevate tehnilist laadi muredega. Paljud neist – umbes 70 protsenti – saavad lahenduse ilma tehnikut objektile saatmata.

Pakume lihtsaid lahendusi kergemate rikete kõrvaldamiseks, näiteks häiret andev andur ei vaja alati väljavahetamist ning piiksuv sõrmistik ei tähenda, et see oleks lootusetult rikki läinud.

Oleme saanud inspiratsiooni ja ideid meie klientidelt, kes on soovinud teada, mida nad ise saaksid rikke kõrvaldamiseks ära teha, kuna tehniku kohalekutsumine on sageli tasuline teenus. Klientide küsimustest ja meie näidetest said alguse ka esimesed kirjalikud juhendid, mida klientidele koostame ja e-posti teel saadame. Praeguseks oleme koostanud poolsada niisugust juhendit. Neid koostades jälgime, et need oleksid võimalikult lihtsad, samas sisukad, ning sisaldaksid ka lahenduskäiku illustreerivat pildimaterjali. Püüame vältida tehnilist keelt, et juhendite kasutaja ei peaks läbi töötama lehekülgede kaupa keerulist materjali. Igas juhendis keskendume ühe konkreetse küsimuse lahendamisele.

Kuigi paberil juhendid on põhjalikud ja fotodega illustreeritud, soovime teha tehniliste murede lahendamise klientide jaoks nii lihtsaks kui võimalik. Just sellest mõttest saigi alguse videojuhendite koostamine. Videost näeb igaüks oma silmaga, kuhu täpselt peab vajutama, et andur avaneks, ja mida tuleb silmas pidada, et kõik ka pärast patarei vahetust korrektselt toimiks.
Esmajärjekorras salvestame vastused just nendele muredele, millega meie tehnilise toe poole kõige sagedamini pöördutakse. Praeguseks valminud videotes näitame, kuidas vahetada valvesüsteemi või saatja akut, mida tuleb teha teadmata põhjusel häiret andva suitsuanduriga või kuidas vahetada juhtmevabas suitsuanduris patareid. Juba valminud videojuhendid leiad G4Si kodulehelt.

Loomulikult ei ole võimalik kõiki küsimusi lahendada telefoni teel või juhendi abil. 

Selleks, et valvesüsteem oleks töökorras, ei tekiks valehäireid ja et see reaalse ohu korral ikka kindlasti rakenduks ning häire jõuaks õigeaegselt G4Si juhtimiskeskusesse, on vajalik regulaarne tehniline kontroll ehk hooldus.

Hooldust võiks teha minimaalselt üks kord kahe aasta tagant. Hoolduseks saadetakse objektile hooldustehnik, kes kogu valvesüsteemi üle kontrollib: mõõdab ära aku või akud, vahetab välja patareid, vajadusel reguleerib andurite tundlikkust ja kontrollib, kas signaalid jõuavad G4S juhtimiskeskusesse.

Hoolduseks sobiliku aja saab kokku leppida kas e-teeninduses, kodulehe kaudu www.g4s.ee või helistades G4Si klienditeenindusse telefonil 651 1911.

Kui valvesüsteem on hooldatud, ent pikem voolukatkestus on aku rivist välja löönud, mõne anduri sees on saanud ootamatult kiiresti tühjaks patarei või on suitsuandur „hulluks läinud“ ja aina häiret annab, tuleb Sulle nõuannete, juhendite ja videotega appi G4Si tehniline tugi.  

Tehniline tugi aitab Sind, kui:

 • sõrmistik piiksub ebatavaliselt või põleb rikketuli
 • on vaja koodi vahetada või lisada
 • soovid konsultatsiooni valveseadmete täiendamisel või uuendamisel
 • on tekkinud kahtlus, et valvesüsteem ei ole töökorras
 • soovid testida valvesüsteemi korrasolekut
 • soovid tellida tehnikut valvesüsteemi korrasoleku kontrolliks
 • ei saa valvesse panna või valvest maha võtta
 • sõrmistik on tumm
 • sõrmistik ei anna enam märku, kui sisened
 • sõrmistik annab helisignaali, kui liikuda andurite vaateväljas
 • on häired teadmata põhjusel
 • objektil tekkinud häire või mõni teine signaal ei jõudnud G4Si
 • tahad teada, kuidas ise vahetada seadmetes akut või andurite patareisid
 • lauatelefon muutub analoogliinist VOIP- ehk internetitelefoniks ja valvesüsteem saadab signaale läbi  telefoni.

Pöördu julgelt meie pole ka siis, kui selles loetelus Sinu valvesüsteemi puudutavat küsimust kirjas ei ole. Koos leiame kindlasti lahenduse.

Hoia kindlasti silm peal ka meie kodulehel, sest peagi valmivad nii mõnelgi nimetatud teemal ka videojuhendid.

Kristel Saarm
G4Si tehniline spetsialist
 

Kategooriad: Turvasoovitused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar