Turvasoovitused

Seitse soovitust, kuidas suvekodu turvaliselt talvituma jätta

  • Kuupäev: 29.09.2016
    Autor: Reiko Tääker
Omapead jäetud suvekodu on varastele kergeks sihtmärgiks, kus rahulikult toimetada. Igaüks saab aga kurjategija töö teha oluliselt raskemaks lihtsate võtetega. G4S Eesti juhtimiskeskuse juht Reiko Tääker annab seitse soovitust.

suvekodu

  1. Hoia hoov puhas. Kõik hoovi peal olevad vähegi väärtuslikud asjad tõmbavad varaste tähelepanu. Tööriistad, tehnika ja muu selline on soovitav silma alt ära panna. Sageli on hoovis vedelevad väärtusetud asjad nagu euroalused või kännu sisse unustatud kirves abiks sissemurdmisel.
  2. Lukusta kõik uksed ja aknad, tõmba ette kardinad.
  3. Väärtuslikku vara sisaldavad hooned tasub varustada valveseadmetega. Isegi kaugemalt saabuv turvapatrull hoiab ära suuremad rüüstamised – näiteks raskemate seadmete või moodulsauna varguse. 
  4. Kontrolli valveseadmed üle. Kel on suvekoju valveseadmed paigaldatud, siis ei maksa unustada, et iga valvesüsteem vajab kord aastas hooldust. Vastasel juhul võib hakata esinema tõrkeid ja valehäireid.
  5. Kontrolli üle suitsuandurid. Hea kui need on ühendatud valveseadmetega, et tulekahjuhäire jõuaks kohe nii turvaettevõtte juhtimiskeskusesse kui sulle.
  6. Suhtle naabritega. Tunne oma suvekodu naabreid ja vaheta nendega kontakte, et suvituspaika külastades teineteise varal silma peal hoida.
  7. Kindlusta oma vara ja hoia alles ostudokumendid või pildista asjad üles. Ka turvaettevõte hüvitab sissemurdmisega tekitatud kahjud.

Kategooriad: Turvasoovitused  

Kommentaarid

Lisa kommentaar